Milan Hanzel Ostatné športy

Sestry Fialkové sú príkladom pre všetkých: Prijali výzvu a OSTÁVAJÚ DOMA! FOTO

Bodaj by si z nich zobralo čo najviac ľudí príklad! Biatlonové sestry Paulína a Ivona Fialkové pristupujú k opatreniam z koronavírusu zodpovedne.

Ilustračný obrázok k článku Sestry Fialkové sú príkladom pre všetkých: Prijali výzvu a OSTÁVAJÚ DOMA! FOTO
Zdroj: instagram

Šíriaci sa vírus spôsobuje po celom svete prísne opatrenia, ktoré sa dotýkajú bežného života každého človeka. Treba sa ich držať a byť zodpovední. Tak ako to predvádzajú aj naše úspešné športovykne.

Byť doma je fajn

Nie nadarmo sa rozhodol Slovenský olympijský tím a Slovenský olympijský výbor (SOV) vyzvať slovenských športovcov, aby počas týchto dní boli pre ostatných ľudí príkladom. Ide o výzvu #ostandoma. Okamžite si to zobrali športovci ku srdcu a začali túto skvelú myšlienku šíriť ďalej.

Paulína maká

Staršia zo sestier sa na svojom instagrame predviedla najprv tak, že všetko vydenzifikovala a potom sa podujala na šírenie výzvy. „Koronavírus straší nielen Slovensko, ale celý svet. Ruší sa jedno športové podujatie za druhým, čo sa stalo aj mne a namiesto Svetového pohára v Osle som doma v karanténe. Rozhodla som sa prijať výzvu a som pripravená zostať doma. Tiež vás chcem požiadať, aby ste aj vy zostali doma. Tým pomôžeme zamedziť šírenia tohto vírusu, aby sme v lete mohli spoločne osláviť najväčší športový sviatok, ktorým sú olympijské hry v Tokiu,“ vyhlásila 27-ročná Paulína.

„Čas doma si budem krátiť cvičením, napríklad brucha. A potom, veď v lete by sme to akoby našli, nie?“ pousmiala sa Paja, ako biatlonistku prezývajú známi.

Na vzduchu, ale doma

Rovnako sa stavia ku karanténe aj jej mladšia sestra Ivona. Tá na instagram zavesila fotku ako je síce vonku, no sama, aby nikoho neohrozila. Nechýba jej na tvári úsmev a pozitívna podpora, ktorú vyjadrila heštegmi ako: #ostandoma, #nopanic, #nosimrusko, #zvladnemeto, #somdoma, #hlavnebezpecne

Sestry Fialkové v karanténe
4
Galéria
Podporíte aj vy túto výzvu?

Jasné 46.9%
Nie 22.4%
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie