Webnoviny - Svet

Simon zvažuje tabule hanby pred každý obchod

WEBNOVINY.SK

Zsolt Simon Foto: SITA/Ľudovít Vaniher BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Ministerstvo pôdohospodárstva podľa šéfa rezortu Zsolta Simona analyzuje možnosť zavedenia tabúľ hanby pred predajne potravín, čo bol predvolebný sľub jeho strany Most-Híd. V súčasnosti analyzujeme ako je možné tabule zaviesť, pretože je rozdiel dať tabuľu hanby pred najväčší supermarket a pred najmenšie potraviny na dedine. Zastávam názor, že finančné postihy sa preukázali ako neúčinné, zdôraznil Simon v rozhovore pre agentúru SITA.

Podľa Simona najväčším trestom pre obchodníkov by bolo, ak by zákazník prišiel, pozrel sa pred obchodom na tabuľu a kde by bolo príliš veľa záznamov, tak by nevošiel. „Pôjde o 50 alebo 100 metrov ďalej do druhého obchodu. To je asi najväčší trest pre obchodníkov. A to nie len z hľadiska postihu, ale aj z hľadiska zákonov, ktoré predchádzajúca vláda propagandisticky prijímala,“ uviedol.

Napríklad pri predaji rožkov sa ich zákazník nemôže chytiť rukou, musí mať rukavice alebo kliešte. Uvažovalo sa dokonca, že bude len pultový predaj. „Zaviedli veľmi prísny režim v obchode. Je prísny režim aj v pekárni. A medzi tým? Nahádžu to do debničky, debničku vyložia na rampu a nechajú tam. Je to zakryté? Môže dôjsť ku kontaminácii? Nie sú tam hlodavce, nie sú tam vtáky? Tak keď to chceme riešiť, tak musíme otvorene povedať, že máme záujem na bezpečnosti potravín,“ povedal Simon.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM