han Šport Hokej

Slafkovský si z Kanady ODSKOČIL do Košíc: Nahodil sa, zasadol do lavice a maturoval, FOTO

Skúšky z hokeja zvláda na jednotku, teraz si vyskúšal skúšku z dospelosti! Slovenský hokejista Juraj Slafkovský zasadol do školskej lavice a absolvoval písomne testy z maturity.

Ilustračný obrázok k článku Slafkovský si z Kanady ODSKOČIL do Košíc: Nahodil sa, zasadol do lavice a maturoval, FOTO
11
Galéria

Posledná jednotka draftu hokejovej NHL sa nečakane objavila na Slovensku. Juraj Slafkovský je zranený, čo mu umožnilo maturovať so svojimi spolužiakmi. Inak by ho skúška z dospelosti čakala až v lete.

„Dnes začali písomné maturitné skúšky zo slovenského jazyka. Všetkým maturantom prajeme veľa šťastia a úspešne zvládnutie maturitných skúšok,“ uviedli na Facebooku Súkromnej strednej športovej škole na Užhorodskej ulici v Košiciach. Práve tú navštevuje útočník kanadského Montrealu Canadiens.

Urastený hokejista si sadol do poslednej lavice v strednom rade. Tam absolvoval písomnú maturitnú skúšku zo slovenského jazyka a literatúry.

Presne pred dvomi mesiacmi, teda 15. januára nastúpil na posledný duel, v ktorom si zranil koleno, Odvtedy pauzuje a vedenie jeho klubu NHL mu neodsúhlasilo štart za Slovensko na MS v hokeji, ktoré sa konajú v máji v Lotyšsku a Fínsku. V tomto ročníku NHL stihol odohrať 39 zápasov, v ktorých strelil štyri góly a pri šiestich asistoval.

Ďalšie aktuálne témy

Hokejista Slafkovský v Košiciach maturoval
11
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM