Webnoviny - Svet

Slávny Titanic sa vráti do kín v 3D

WEBNOVINY.SK

Slávny film bude pre divákov aj v 3D. Foto: titanicmovie.com BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) – Jedna z najúspešnejších snímok filmovej histórie Titanic (1997) sa vráti na filmové plátna, tentoraz vo formáte 3D. Filmové štúdiá Paramount Pictures, 20th Century Fox a Lightstorm Entertainment plánujú „vylepšený“ veľkofilm režiséra Jamesa Camerona uviesť 12. apríla 2012, sto rokov po tom, čo sa „mamutia“ loď potopila vo vodách Atlantického oceánu.

V tom istom roku sa trojrozmerného spracovania pritom dočká aj prvá časť z filmovej ságy Hviezdne vojny: Epizóda I – Skrytá hrozba (1999) od Georgea Lucasa.

V novej verzii filmu sa fanúšikovia opäť stretnú s chudobným Jackom (Leonardo DiCaprio) a bohatou Rose (Kate Winslet), ktorí na palube luxusného parníka prežijú osudovú lásku. O spoločnosti, ktorá sa ujme prevedenia z formátu 2D na 3D zatiaľ nie je rozhodnuté, náklady by sa mali podľa odhadov pohybovať od desať do pätnásť miliónov amerických dolárov (približne od 7, 28 milióna eur do 10, 92 milióna eur).

„Prekonvertovanie filmu nie je len technický proces, je to kreatívny postup, ktorý je prepojený s technológiou,“ povedal producent snímky Jon Landau, ktorý je presvedčený, že v priebehu nasledujúcich dvoch rokov dôjde aj k enormnému záujmu domácností o 3D televízie.

Luxusný zaoceánsky parník spoločnosti White-Star Line Titanic stroskotal v noci zo 14. na 15. apríla v roku 1912. Loď pri plavbe Atlantickým oceánom narazila na ľadovec a v priebehu dva a pol hodiny sa potopila. Nedostatok záchranných člnov zavinil, že sa utopilo viac ako 1 500 osôb vrátane kapitána Edwarda Johna Smitha, asi 700 osôb sa zachránilo. Vrak objavil oceánograf Robert Ballard v roku 1985 pri brehoch kanadskej provincie New Foundland v hĺbke asi 4 000 metrov.

Informáciu zverejnili agentúry Associated Press a Reuters.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM