han Hokej

SLOVÁCI majú postup do bojov o medaily vo svojich rukách: Ale, pomôcť nám môžu aj RUSI!

Výpočty a kalkulácie sú na svete! Ako počas každých hokejových MS, aj na týchto o slovo hlásia výpočty a schémy, čo je treba na postup zo základnej skupiny. Ako to je teda s našimi šancami?

Ilustračný obrázok k článku SLOVÁCI majú postup do bojov o medaily vo svojich rukách: Ale, pomôcť nám môžu aj RUSI!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Slovenskí hokejisti mali pred záverečným skupinovým zápasom na MS v Rige proti Česku (v utorok o 15.15 SELČ) postupové karty vo vlastných rukách.

Rovnako ako pred duelom so Švédskom (1:3) platilo, že im na prvú účasť vo štvrťfinále od roku 2013 stačil zisk bodu, no ešte pred postfederálnym derby mu mohli pomôcť súperi.

Pred pondelkovými súbojmi patrila Slovákom tretia priečka v A-skupine, na konte mali 12 bodov, rovnako ako prví Rusi (čakali ich ešte dva zápasy) a druhí Švajčiari (ešte 1 zápas).

Štvrtí Švédi (9 b) zaostávali o tri body, pri rovnosti bodov so SR by hral v ich prospech lepší vzájomný zápas.

Šancu na postup mali aj piati Česi a živili ju aj šiesti Dáni (obaja zhodne 8 b.), ktorí strácali na SR štyri body a ich stret vo vzájomnom súboji mal termín pondelkového popoludnia.

Takto postúpime

  • získajme aspoň bod v stretnutí s Českom
  • Švédsko získa najviac 2 body v zápase s Ruskom
  • Dáni vyhrajú s Českom za 3 body

Niečo na čítanie z hokeja

Tréner Craig Ramsay sa však nechce spoliehať na súperov: „Áno, táto možnosť existuje, ale my sa nechceme na nikoho spoliehať. Po každej prehre sme smutní, našou úlohou je hrať každý zápas naplno, v skupine je ich sedem ťažkých. Nepozeráme sa ostatných, ale na seba. Úloha hráčov je ukázať sa a hrať tak, aby na ľade odovzdali maximum.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Niečo viac z tém, ktoré hýbu Slovenskom

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM