Aktualizované ELA Správy Rôzne

Slováci, VYBERTE dizajn nových policajných áut: Ľudia v ňom vidia ukrajinskú propagandu!

Polícia Slovenskej republiky sa rozhodla zmeniť vizuál vozového parku. O novej podobe automobilov môže rozhodnúť aj verejnosť.

Ilustračný obrázok k článku Slováci, VYBERTE dizajn nových policajných áut: Ľudia v ňom vidia ukrajinskú propagandu!
3
Galéria

Policajný zbor chystá veľkú modernizáciu dizajnu svojich vozidiel, ktoré poznáme v kombinácii bielej a zelenej. Na sociálnej sieti predstavil ich možný vizuál a o definitívnej podobe môže rozhodnúť aj verejnosť.

Môžete hlasovať

„Občania Slovenskej republiky si zaslúžia moderný Policajný zbor, na ktorý sa budú môcť spoľahnúť v ktoromkoľvek okamihu svojho života. Príslušníci Policajného zboru zase na vedenie, ktoré im vytvorí podmienky na profesionálny výkon hodný 21. storočia. Z týchto dôvodov pracujeme na reforme, ktorej výsledkom bude nielen vyššia dôveryhodnosť polície, ale aj atraktívnejšia práca príslušníka Policajného zboru, lepšie platové náležitosti, nové uniformy a v neposlednom rade aj nový vozový park s moderným dizajnom, o ktorom môže v týchto dňoch rozhodnúť aj široká verejnosť,“ povedal prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

TU prostredníctvom jednotlivých smajlíkov môžete do nedeľňajšej polnoci 12. júna 2022 hlasovať o novom grafickom dizajne policajných vozidiel.

Policajné vozidlá budú mať nový žlto-modrý dizajn. Ako zdôvodnila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, navrhované farby používajú polície naprieč celou Európou.

Staré prelepovať nebudú

Nové vozidlá, ktoré plánuje polícia obstarať, už budú mať nový vzhľad. Súčasné auta sa prelepovať nebudú, pretože by to bolo finančne nákladné. Zmeny sú súčasťou pripravovanej reformy a modernizácie Policajného zboru.

„Odborníci vybrali žltú farbu, pretože má špeciálne fyzikálne vlastnosti, je tam mimoriadne vysoká viditeľnosť aj za znížených svetelných podmienok. Modrá farba je aj na vlajke Slovenskej republiky a tiež Európskej únie. Modrá farba je považovaná celosvetovo za farbu polície,“ vysvetlila hovorkyňa.

Polícia predpokladá, že v blízkom čase bude potrebné vyradiť dve tretiny vozového parku. „Vzhľadom na to, že tak redizajn, ako aj obstaranie vozidiel závisí od finančných prostriedkov, zatiaľ nebudeme špecifikovať presné počty. Časť vozového parku obnovíme v rámci plánu obnovy a odolnosti,“ doplnila Bárdyová. V súčasnosti sa podľa nej rokuje o finančných možnostiach.

Ukrajinské farby?

Okamžite po predstavení nového vizuálu sa medzi ľuďmi rozprúdila vášnivá diskusia a doslova sa rozbehla predstavivosť na plné obrátky. Slováci pro farbách modrej a žltej spozorneli, vidia v tom ukrajinskú propagandu.

  • „Modro-žlté?? A už ste sa zbláznili? Čo sme, na Ukrajine?“
  • „Ani jeden! Ukrajinské farby, prečo nie slovenské!? Na všetko sa nájdu peniaze…“
  • „Im to už úplne hrabe z tej modrej a žltej farby. Čo majú farby Ukrajiny spoločné so SVK?“

„Je to veľmi smutné, ako niektorí ľudia vidia všade Ukrajinu. Na Facebooku nájdete množstvo statusov, kde sa pohoršujú napríklad aj na farbe modro-žltých bytoviek. Reálne sa obávame o ich psychické zdravie,“ napísal administrátor stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Pozrite si v galérii návrhy nového dizajnu policajných áut.

FOTO: Policajti si vyberajú nový dizajn áut, rozhodnúť nechali ľudí
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM