Zo Slovenska

Slovákom robia problém ELEKTRONICKÉ testy na vodičák: Na skúškach POHORÍ každý piaty!

Od apríla musia žiadatelia o vodičský preukaz absolvovať elektronický test. Ukazuje sa, že im robí veľké problémy.

Ilustračný obrázok k článku Slovákom robia problém ELEKTRONICKÉ testy na vodičák: Na skúškach POHORÍ každý piaty!
6
Galéria

Pri elektronických skúšobných testoch na vodičský preukaz je zatiaľ neúspešnosť vyššia ako pri pôvodných. Za štyri mesiace a po vyše 26 500 vykonaných elektronických testoch predstavuje 21 percent.

Pri pôvodných „papierových“ testoch bolo hodnotených klasifikačným stupňom „neprospel“ priemerne 12 percent žiadateľov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Policajti sú spokojní

„Policajný zbor je z komplexného hľadiska spokojný s priebehom vykonávania teoretických skúšok elektronickým skúšobným testom z dôvodu zvýšenia počtu vyskúšaných žiadateľov, zefektívnenia činnosti skúšobného komisára a objektívnosti teoretickej skúšky, ako aj zvýšenia úrovne vzdelávania žiadateľov o udelenie vodičského oprávnenia v autoškolách,“ skonštatovala hovorkyňa.

Prinesú zlepšenie?

Z dlhodobého hľadiska predpokladá polícia pozitívny vplyv na bezpečnosť cestnej premávky, zníženie počtu dopravných nehôd, ako aj počtu usmrtených osôb v súvislosti s cestnou premávkou.

Očakáva aj výrazné obmedzenie, prípadne zastavenie korupčného správania pri teoretickej skúške.

Pôvodné testy ešte podstupujú študenti autoškôl, ktorí mali termín prvej skúšky pred 1. aprílom. „Takíto žiadatelia môžu v súčasnosti ešte vykonávať teoretickú skúšku papierovými skúšobnými testami a následne aj prvú alebo druhú opakovanú skúšku,“ vysvetlila Bárdyová.

Vyskúšajte si ho aj vy

Elektronické skúšobné testy na vodičský preukaz sa zaviedli od apríla. Testuje sa v skúšobných miestnostiach na okresných dopravných inšpektorátoch. Elektronický test si možno vyskúšať na webe Ministerstva vnútra SR.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Elektronické testy v autoškolách
6
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM