Webnoviny - Svet

Slovenky nestačili v Sečovciach na Bielorusky

WEBNOVINY.SK

Hráčka Slovenska D. Stuparičová (s loptou), bránia ju hráčky Bieloruska, zľava A. Kamensčiková, M. Arynukovičová a E. Kulikovová. Z priateľského hádzanárskeho stretnutia reprezentácií žien medzi Slovenskom a Bieloruskom. Michalovce, 25. september 2010 Foto: SITA/Jozef Bodnár SEČOVCE 26. septembra (WEBNOVINY) – Slovenské hádzanárky po dvoch víťazstvách (27:26 v Trebišove a 33:27 v Michalovciach) neuspeli v treťom z trojice medzištátnych priateľských zápasov s Bieloruskom. Zverenky trénera Štefana Katušáka podľahli v nedeľu v Sečovciach tomuto súperovi 26:30 (14:16). Pre Slovenky boli stretnutia súčasťou prípravy na I. fázu kvalifikácie MS 2011.

Slovensko – Bielorusko 26:30 (14:16)

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Grandtnerová, Gubíková – Kovaličková 3, Stuparičová, Szöllösiová, Hollá 3, Pileková 9/4, Jakubisová, M. Školková, Pajtášová 2, Košíková, Rajnohová, Mičiníková, Rebičová 9/2

Pok. hody: 8/6 – 5/5, vylúčené: 4 – 7, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 300 divákov

Bielorusky mali raketový vstup do stretnutia. V 7. min vyhrávali 5:1, ale z vedenia sa dlho netešili, keď Slovenkám stačili dve minúty, aby sa dotiahli na 5:5.

Celý prvý polčas bola hra vyrovnaná, no bieloruské družstvo získalo pred polčasovou prestávkou mierny náskok (16:14). Napriek tomu, že tréner Katušák nechal oddychovať medzinárodne skúsené hráčky Stuparičová a Jakubisová, Slovenky držali krok so súperom.

Až v záverečnej desaťminútovke využili Bielorusky technické chyby domácich, ktoré sa neúspešne usilovali otočiť vývoj skóre vo svoj prospech, a získali rozhodujúci náskok. Ten už z rúk nepustili a vyhrali 30:26.

Štefan Katušák (tréner žien SR): „Dnes som chcel dať príležitosť predovšetkým mladším hráčkam. Celý druhý polčas boli na palubovke až štyri 17 a 18-ročné hádzanárky. Som spokojný, ako sa dokázali vyrovnať s tlakom v zápase. Diváci nás hnali za víťazstvom, ale pre chyby sa nám nepodarilo dotiahnuť duel do úspešného konca. Výsledok bol však až do konca otvorený.“´

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM