Slovenské hokejistky prehrávajú po II. tretine 2:4

Foto: AP Photo/The Canadian Press, Scott GardnerVANCOUVER 16. februára (WEBNOVINY) – Slovenské hokejové reprezentantky prehrávajú po II. tretine pondelňajšieho stretnutia základnej A-skupiny olympijského turnaja vo Vancouveri s favorizovaným výberom Švédska 2:4 (2:3, 0:1). Severanky v úvodnej tretine využili hneď svoje prvé dve početné výhody, Slovenky však zakaždým dokázali odpovedať. Premiérový presný zásah výberu SR na vrcholnom medzinárodnom podujatí strelila v 10. min Anna Džurňáková a v 14. min sa po peknej akcii celého prvého útoku presadila Nicol Čupková. V druhej časti videli diváci, ktorí sympatický a obetavý výkon Slovenska často ocenili búrlivým potleskom, jediný gól, a to v sieti Zuzany Tomčíkovej. Slovenky vo svojom sobotňajšom úvodnom dueli na ZOH 2010 prehrali s domácou Kanadou vysoko 0:18.

Hokej – ženy – A-skupina – výsledok:
Švédsko – Slovensko 4:2 po II. tretine (3:2, 1:0)
Góly: 6. Winbergová (Holmlövová, Holstová), 13. Rundqvistová (Eliassonová, Holmlövová), 17. Asserholtová (Myrenová, Ostbergová), 30. Winbergová (E. Anderssonová) – 10. Džurňáková (Babonyová, Herichová), 14. Čupková (Čulíková, Kapustová).
Rozhodujú: Hoveová (Nór.) – Arazimová (ČR), Hishmehová (USA)

Zostavy:
Švédsko: Grahnová – G. Anderssonová, E. Anderssonová, Eliassonová, Nordinová, Nevalainenová, Asserholtová – Myrenová, Enströmová, Ostbergová – Winbergová, Holstová, Holmlövová – Roothová, Jordanssonová, Timglasová – Udenová-Johanssonová, Rundqvistová, Svedinová-Thunströmová
Slovensko: Tomčíková – Karafiátová, Babiaková, Matejová, Raková, Brémová, Országhová – Čupková, Čulíková, Kapustová – Jurčová, Pravlíková, Veličková – Herichová, Babonyová, Džurňáková.