Zo Slovenska

Slovensko zasypú návaly SNEHU: Na severe hrozí KALAMITA, napadnúť má 60 centimetrov

Pred nami sú pravé zimné dni. Sever Slovenska čaká podľa predpovedí snehová kalamita.

Ilustračný obrázok k článku Slovensko zasypú návaly SNEHU: Na severe hrozí KALAMITA, napadnúť má 60 centimetrov
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Do konca týždňa má Slovensko zasiahnuť niekoľko vĺn sneženia, ktoré má priniesť desiatky centimetrov snehu. Kalamitná situácia hrozí najmä na severe Slovenska.

Najvýdatnejšie zrážky sa podľa iMeteo.sk očakávajú od štvrtka.

„Zrážky by mali byť v nižších polohách väčšinou kvapalné, avšak v Žilinskom, v Prešovskom a na severe Banskobystrického kraja treba počítať s tým, že zrážky by tu mali byť prevažne vo forme snehu,“ uvádza iMeteo.sk.

Prečítajte si tiež

„Na Orave, na Liptove, či v oblasti Tatier bude sneženie najvýdatnejšie. Tu by mohlo napadnúť až okolo 60 cm nového snehu,“ priblížil portál.

Za aktuálne počasie môže podľa iMeteo.sk tlaková níž, ktorá sa nachádza nad Škandináviou a bude mať dominantný vplyv na počasie až do konca týždňa.

Dva metre v Alpách

„Okolo tejto tlakovej níže sa totiž do našej oblasti otvorilo chladné a vlhké severozápadné prúdenie a to je ako stvorené v zime na poriadne prídely snehu, ktoré zvyknú na severe Slovenska, či v Alpách narobiť poriadne problémy,“ pripomína portál.

Práve pre Alpy neveští aktuálna predpoveď nič dobré. Desiatky centimetrov nového snehu môžu výrazne zhoršiť aj lavínovú situáciu.

„Podľa najaktuálnejších prepočtov by malo v Alpách napadnúť až viac ako 200 cm snehu a to predovšetkým v oblasti Salzburska,“ dodáva iMeteo.sk.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM