Webnoviny - Svet

Smer ešte nerozhodol o splnomocnencovi pre Rómov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 7. apríla (WEBNOVINY) – Jediná vládna strana Smer-SD ešte nevie, či splnomocnenec vlády pre rómske komunity Miroslav Pollák bude svoju funkciu zastávať aj nasledujúce štyri roky.

O svojom ďalšom pôsobení na úrade splnomocnenca viac nevie ani sám Pollák.

„Predseda vlády sa oboznámi so štruktúrou splnomocnencov vlády a na základe analýzy sa rozhodne, v akej štruktúre budú ďalej fungovať,“ povedal hovorca Smeru Erik Tomáš, ktorý by mal byť šéfom tlačového odboru Úradu vlády SR.

Samotná funkcia nie je podľa Polláka najdôležitejšia, prioritou je pokračovať v dobre začatej práci.

„Pokiaľ to bude dávať zmysel, aby to slúžilo a aby som mohol pokračovať v tom dobrom, tak samozrejme, že áno. Ak nie, tak nie. Nejde o tú funkciu,“ odpovedal Pollák na otázku agentúry SITA, či má ambíciu vykonávať funkciu splnomocnenca aj naďalej.

„Mojím cieľom je, aby to, čo bolo dobré a čo dávalo zmysel, sa uchovalo, aby pokračovalo, a to, čo bolo nedokončené alebo nedokonalé alebo zlé, alebo možno pre priority Smeru nie pre nich práve najvhodnejšie, aby sa opravilo. A potom už je jedno, či tam budem ja alebo niekto iný,“ dodal.

Miroslava Polláka do funkcie splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity vymenoval kabinet Ivety Radičovej v júli 2010. Vo funkcii nahradil Ľudovíta Galbavého.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM