SMUTNÁ správa zo ZOO Bojnice: Navždy sa musela rozlúčiť s legendárnym leopardom
ZOO Bojnice musela učiniť najťažšie rozhodnutie. Po 19 rokoch sa navždy rozlúčila s milovaným leopardom Hassanom.
ZOO Bojnice oznámila mimoriadne smutnú správu. Navždy sa musela rozlúčiť s leopardom perzským Hassanom.
Už mu nevedeli pomôcť
„Po dlhodobých zdravotných problémoch súvisiacich s jeho vysokým vekom, dôkladnom zvážení všetkých možností a po konzultácii s veterinárnym lekárom sme pristúpili k jeho eutanázii. Hassan trpel neurologickými a ortopedickými problémami a v poslednom období sa jeho zdravotný stav napriek intenzívnej veterinárnej starostlivosti a liečbe výrazne zhoršil,“ informoval ZOO.
„Už nebolo možné zabezpečiť mu život bez bolesti.“
„V takejto chvíli je našou povinnosťou rozhodnúť sa v najlepšom záujme zvieraťa. Dôstojnosť, welfare a kvalita života sú u nás vždy na prvom mieste,“ dodala zoologická záhrada.
Bol ikonou
Hassan sa dožil krásneho veku 19 rokov.
„„Hasky“, ako ho prezývali naše ošetrovateľky, bol jedným zo vzácnych a ikonických obyvateľov našej zoo. Zanechal nezmazateľnú stopu v srdciach návštevníkov, no najmä ošetrovateliek, ktoré sa o neho dlhé roky starali a poznali jeho správanie, potreby a denný režim. Posledné obdobie pre ne nebolo jednoduché, keďže jeho zdravotný stav si vyžadoval zvýšenú mieru individuálnej starostlivosti a pravidelné sledovanie jeho kondície,“ píše ZOO.
Ošetrovateľky mu až do konca zabezpečovali potrebnú odbornú starostlivosť s dôrazom na jeho welfare a kvalitu života: „Ďakujeme za všetky roky, počas ktorých bol súčasťou našej zoo.“
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.