ŠOK pre vodiča autobusu MHD: Obrátila sa na neho žena, ktorá porodila na zastávke!
Žena porodila dievčatko na zastávke MHD! Ona aj dieťa sú v poriadku.
Záchranári z českej Plzne zasahovali v nedeľu ráno pri šokujúcej udalosti. Asi tridsaťročná žena porodila pod prístreškom zastávky mestskej hromadnej dopravy! Informoval o tom portál Novinky.cz s tým, že podľa jeho informácii by malo ísť o bezdomovkyňu.
Čo je najdôležitejšie, dieťa aj matka sú v poriadku.
Všade množstvo krvi
„Sama si odstrihla pupočnú šnúru. Všade bolo množstvo krvi. Dieťa, ktoré kričalo, mala zabalené v deke. Bolo úplne v poriadku, bez akejkoľvek známky poranenia,“ citujú Novinky.cz svedka udalosti.
Priviesť na svet dcéru mala žena na zastávke v mestskej časti Košutka. Následne sa obrátila na vodiča autobusu, ktorý privolal záchranárov.
Vyšetruje to polícia
Po príchode na miesto posádka záchranky zistila, že žena porodila dievčatko. Matku s dieťaťom odviezli zdravotníci do fakultnej nemocnice. Okolnosti prípadu vyšetruje polícia. Hasiči vyčistili zastávku od krvi.
Česi v diskusii pod článkom riešia, čo teraz bude s dievčatami ďalej. „Mamičke a jej dievčatku snáď dobrí ľudia, mesto alebo štát pomôžu. Nie každý má šťastie žiť normálny život a dostať sa v dnešnej dobe do problémov sa dá lusknutím prsta. Či je ona vinná alebo nie, že je bezdomovkyňa, nie je teraz dôležité, ide o to hlavne jej nejako pomôcť, obzvlášť keď je na svete bábätko,“ napísala Ilona.
Ďalšia komentujúca verí, že riešením môže byť azylový dom pre matky s deťmi, ktorý sa nachádza priamo v Plzni.
Foto: ilustračné