Milan Hanzel Šport Futbal

ŠOK vo futbalovom svete: Hviezdny hráč uviazol v domácej karanténe!

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo uviazol v rodnej krajine po tom, ako jeho spoluhráčovi z Juventusu Turín diagnostikovali nový koronavírus.

Ilustračný obrázok k článku ŠOK vo futbalovom svete: Hviezdny hráč uviazol v domácej karanténe!
Zdroj: instagram

Tridsaťšpäťročný útočník minulý týždeň odcestoval domov na Madeiru navštíviť matku, ktorá utrpela mŕtvicu.

Spoluhráč má vírus

Ronaldo bol v kontakte s Ruganim počas nedeľného ligového zápasu s Interom Miláno rovnako ako ďalší spoluhráči, ktorí v šatni oslavovali víťazstvo 2:0. Podľa periodika Daily Mail musia všetci zostať izolácii. Ronaldo však medzitým odcestoval do Portugalska, kde je v domácej karanténe.

Prvým z hviezd vo futbale

Dvadsaťšesťročný Rugani je aj vôbec prvý známy prípad infikovaného futbalista z top líg Európy, navyše je aj reprezentant, za Taliansko nastúpil v 7 zápasoch.

„Cítim sa dobre, žiadam všetkých, aby sa riadili pokynmi, pretože vírus si nevyberá. Spravte to pre seba a vašich blízkych,“ odkázal Rugani prostredníctvom twitteru.

Taliansko je po Číne, kde sa koronavírus prvýkrát objaví, druhá najzasiahnutejšia krajina na svete. Podľa údajov „Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE“ tam evidovali vo štvrtok 12.462 prípadov, 827 ľudí zomrelo. Celosvetovo je nakazených viac ako 126-tisíc ľudí, 4637 ľudí chorobe podľahlo.

Ronaldo je v karanténe
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie