Barbara Dallosová Správy Zo zahraničia

Šokujúca brutalita hráčov a fanúšikov: Rozhodcu UBILI NA SMRŤ za jeho verdikt

Svetom otriasa škandalózny prípad zo sveta športu. Potýčka na futbalovom zápase sa skončila násilnou smrťou rozhodcu.

Ilustračný obrázok k článku Šokujúca brutalita hráčov a fanúšikov: Rozhodcu UBILI NA SMRŤ za jeho verdikt
Zdroj: TASR/Tomáš Halász

K futbalu emócie rozhodne patria, zápas v stredoamerickom Salvadore sa však vymkol z rúk tak, že rozhodca prišiel o život. Informujú o tom svetové médiá s odvolaním na portál Marca.com.

Vnútorné krvácanie

Bežný amatérsky zápas na štadióne Toluca v meste San Salvadore sa zmenil na horor. Rozruch sa strhol po tom, ako 63-ročný rozhodca Jose Arnoldo Amaya vytiahol na jedného z hráčov, ktorý sa správal nešportovo a agresívne, červenú kartu.

Rozzúrený futbalista tento trest emočne nezvládol. Vrhol sa na rozhodcu a zakrátko sa k nemu pridalo aj niekoľko jeho spoluhráčov a rozvášnení fanúšikovia.

Útočníci nemali zľutovanie a zráňaného rozhodcu museli po incidente previezť do nemocnice. Tam v dôsledku rozsiahleho vnútorného krvácania zomrel.

Federácia reaguje

Na prípad, ktorý pobúril krajinu aj zahraničie, v krátkom čase reagovala aj Salvadorská futbalová federácia (FESFUT). Vo svojom vyhlásení federácie brutálny čin odsúdila.

Jej prezident Hugo Carillo v národnej televízii povedal, že skutok dôrazne odmieta a verí, že úrady nájdu a náležite potrestajú všetkých, ktorí sú za skutok zodpovední.

Nebohý Jose Arnoldo Amaya bol rozhodca s dvadsaťročnou praxou. Pôsobil v San Salvadore a pískal amatérske a mládežnícke zápasy.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM