Španieli neprehrali 32 duelov, ohrozujú rekord Brazílie

BRATISLAVA 9. júna (WEBNOVINY) – Futbalisti Španielska zvíťazili v utorkovom prípravnom medzištátnom zápase v Baku nad Azerbajdžanom hladko 6:0 a predĺžili svoju sériu duelov bez prehry na 32. V I. polčase sa zaskvel čistým hetrikom David Villa, ktorý skóroval v 34., 38. a 45. minúte, pričom tretí gól zaznamenal z pokutového kopu. Úradujúci európski šampióni neprehrali od novembra 2006 a majú šancu dotiahnuť sa na rekordnú sériu Brazílčanov, ktorí v rokoch 1993 až 1996 neprehrali 35 stretnutí v rade. Španielski gólmani – v I. polčase Iker Casillas a v II. Pepe Reina nemali takmer nijakú prácu, každý z nich čelil iba jedinej strele Azerbajdžancov. Tesne pred koncom prvej štyridsaťpäťmi­nútovky prišli majstri Európy o Cesca Fabregasa, ktorého po faule okamžite vystriedali, lebo na hlave mal krvácajúcu tržnú ranu.

Súhrn výsledkov utorkových medzištátnych prípravných futbalových stretnutí:

Poľsko – Irak 1:1 (0:0) – hralo sa v Kapskom Meste Góly: 70. Roger – 54. Ajeel Zostava Poľska: Przyrowski – Polczak, M. Žewlakow, Bosacki (46. Rzezniczak), Krzynówek (46. Komorowski) – Peszko, Tralka, Dudka, Murawski, Wilk (46. Roger) – Lewandowski (46. Saganowski)

Bosna a Hercegovina – Omán 2:1 (1:1) Góly: 11. Džeko, 85. Salihovič – 33. Hadid

Azerbajdžan – Španielsko 0:6 (0:3) Góly: 34., 38., 45. (11 m) Villa, 67. Riera, 71. Guiza, 87. F. Torres