Krimi

Správy medzi Andruskóom a Zsuzsovou vyplavili na povrch ďalšie špinavosti

Správy zo septembra 2018, čo je viac než pol roka po vražde novinára, hovoria o tom, ako Zsuzsová naďalej vymáha od Andruskoá úroky z neurčitej sumy.

Ilustračný obrázok k článku Správy medzi Andruskóom a Zsuzsovou vyplavili na povrch ďalšie špinavosti
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Na súde v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka sa v pondelok dopoludnia čítali SMS správy a prehrával telefonát medzi obžalovanou Alenou Zsuzsovou a odsúdeným Zoltánom Andruskóom. Podľa obžalovanej dokazujú jej výpoveď o tom, že jej Andruskó dlžil peniaze. Komunikácia pochádza z dní tesne pred ich zadržaním v septembri 2018.

Úroky z pôžičky

V komunikácii Alena Zsuzsová opakovane urguje Andruskóa a pokúša sa od neho vymáhať úroky z pôžičky, ktorú si mal od nej zobrať. Andruskó dlhodobo tvrdí, že Alena Zsuzsová od neho požadovala 20-tisíc eur, ktoré mali byť záloha za vraždu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Maroša Žilinku. Žilinka je dozorovým prokurátorom v kauze Technopol servis, v ktorej je obvinený aj Marian Kočner. K jeho vražde nedošlo. Vzhľadom na to mal podľa obžalobnej verzie Andruskó Alene Zsuzsovej dlžiť peniaze, ktoré sa mali byť „odpracované“ sprostredkovaním vraždy novinára.

Správy pochádzajúce zo septembra 2018, čo je viac než pol roka po vražde novinára, hovoria o tom, ako Alena Zsuzsová naďalej vymáha od Andruskoá úroky z neurčitej sumy. „Tento dôkaz dokazuje, že pán Andruskó si žiaden dlh ničím neodpracoval a už vôbec nie vraždou. Dokazuje to, že Andruskó peniaze požičané mal, úrok platil a meškal,“ myslí si Alena Zsuzsová.

Po komentovaní správ medzi Andruskóm a Alenou Zsuzsovou dostala obžalovaná možnosť pokračovať vo svojej spontánnej výpovedi. V tej naďalej komentuje výpovede Andruskóa.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM