Webnoviny - Svet

Starostovia chcú priniesť z EURO 2012 titul

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Starostovia slovenských obcí chcú priniesť po dlhých rokoch titul majstrov Európy z európskeho futbalového šampionátu.

Kapitánom 18 členného tímu, ktorý bude štartovať na EUROmayors 2012, je starosta Zemianskych Sadov Roman Súkeník.

„Cieľom každého futbalistu či športovca je zúčastniť sa na majstrovstvách sveta, Európy či olympijských hier. Ideme tam preto, aby sme tieto majstrvstvá Európy vyhrali,“ uviedol pre SITA starosta. S futbalistami, s ktorými bude bojovať o titul sa pozná a hrával s nimi.

Výnimkou sú „chlapci z hornej Oravy“, tento deficit však môžu zmazať spoločné tréningy, ktoré pred majstrovstvami plánujú.

„Absolvujeme spoločne nejakých šesť sedem tréningov,“ poznamenal Súkeník s tým, že pre pracovné povinnosti sa im žiaľ nepodarí sústredenie. Zároveň poznamenal, že okrem spoločných tréningov každý jeden hráč pred podujatím „trénuje a chudne individuálne“.

Európsky futbalový šampionát starostov iniciovalo pre štyrmi rokmi rakúske združenie miest a obcí. Na prelome mája a júna 2008 súťažilo deväť tímov z Albánska, Nemecka, Talianska, Poľska, Slovinska, Južného Tirolska, Ukrajiny a dvoch tímov z Rakúska. Prvými majstrami sa stali nemeckí starostovia – futbalisti. Tohtoročný šampionát sa bude konať od 15. do 20. mája v Poľsku a na Ukrajine

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM