Webnoviny - Svet

Stav distribučnej plynárenskej siete počas povodní

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. júna (WBN/PR) – Spoločnosť SPP – distribúcia, a.s., v dôsledku pretrvávajúcich dažďov a povodní na celom území Slovenska bola nútená prerušiť distribúciu zemného plynu z dôvodu bezpečnosti v niektorých oblastiach stredného a východného Slovenska a snaží sa opätovne obnoviť distribúciu zemného plynu v čo najkratšom možnom čase.

Odborní pracovníci spoločnosti intenzívne monitorujú situáciu a zasahujú nepretržite na miestach, kde je to možné, aby obnovili distribúciu zemného plynu. Napriek maximálnemu úsiliu, záplavy a s nimi spojené zosuvy pôdy priamo poškodili aj plynovodné siete, pričom najviac postihnutou oblasťou je východ Slovenska.

Spoločnosť SPP – distribúcia ubezpečuje všetkých odberateľov zemného plynu, že robí všetko pre to, aby obnovila distribúciu zemného plynu tak rýchlo , ako to bude možné. Neustály dážď a vylievajúce sa rieky zo svojich korýt však vytvárajú zložitú situáciu. Z toho dôvodu úplné posúdenie situácie stavu plynovodov a časový harmonogram opráv bude jasný na niektorých miestach až po tom, keď klesne voda.

SPP – distribúcia touto cestou ďakuje verejnosti za to, že informuje prostredníctvom Poruchovej linky spoločnosti o poškodeniach plynovodov alebo ak dôjde k prerušeniu distribúcie zemného plynu. Poruchová linka 0850 111 727 f­unguje v nepretržitej prevádzke 24-hodín denne vrátane víkendov.

SPP – distribúcia, a.s. (http://www.spp-distribucia.sk) začala svoju činnosť 1. júla 2006 právnym odčlenením všetkých činností súvisiacich s distribúciou zemného plynu a distribučných aktív ako 100 % dcérska spoločnosť SPP (Slovenský plynárenský priemysel, a.s.). Spoločnosť zabezpečuje distribúciu zemného plynu pre približne 1,5 milióna odberateľov na Slovensku.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM