Webnoviny - Svet

Štefanca potešil bezvízový styk s Taiwanom

WEBNOVINY.SK

Ivan ŠtefanecFoto: BRATISLAVA 26. novembra (WEBNOVINY) – Zavedenie bezvízového styku Európskej únie s Taiwanom je podľa predsedu Slovensko-taiwanskej skupiny priateľstva v NR SR Ivana Štefanca pozitívnym krokom vo vývoji našich vzájomných vzťahov a vytvára predpoklad pre ďalší rozvoj vzájomne výhodných kultúrnych, obchodných a spoločenských vzťahov.

„Slovensko-taiwanská skupina priateľstva v NR SR víta rozhodnutie Európskej únie pre zavedenie bezvízového styku s Taiwanom. Slovensko bolo prvou krajinou z krajín schengenského priestoru, ktorá podporila tento proces,“ povedal Ivan Štefanec dnes pre agentúru SITA.

Európska únia zrušila vo štvrtok vízovú povinnosť pre cestujúcich z Taiwanu. Stalo sa tak aj napriek tomu, že 27-členný blok neuznáva túto ázijskú krajinu za suverénny štát. Taiwanskí cestujúci nebudú podľa nového nariadenia potrebovať víza pre krátkodobé cesty do Európy na menej ako 90 dní. Norma by mala vstúpiť do platnosti do konca roka. Európska únia zrušila vízovú povinnosť pre občanov Taiwanu po tom, ako krajina v novembri urobila podobné opatrenie voči občanom Bulharska, Cypru a Rumunska. To boli jediné krajiny zo schengenského priestoru, ktoré potrebovali pri ceste do Taiwanu víza.

Taiwanci sa budú môcť bez víz pohybovať v rámci schengenského priestoru, ktorý zahŕňa 22 krajín plus Nórsko, Island a Švajčiarsko.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM