Kultúra

Svet Harryho Pottera nekončí: Rowlingová oznámila vydanie štyroch nových e-kníh

Britská spisovateľka J. K. Rowlingová - autorka románov o Harrym Potterovi - oznámila, že do konca roka budú vydané štyri nové e-knihy zo sveta tohto známeho čarodejníka. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská stanica Sky News.

Ilustračný obrázok k článku Svet Harryho Pottera nekončí: Rowlingová oznámila vydanie štyroch nových e-kníh
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Nové príbehy by mali byť adaptáciou audiokníh o dejinách a folklóre, ktoré známu autorku inšpirovali k napísaniu diel.

Audioknihy boli súčasťou výstavy, ktorú pod názvom Harry Potter – Dejiny mágie organizovala Britská knižnica.

Podľa Sky News by nemalo ísť o plnohodnotné romány, ale štyri krátke príbehy zamerané na lekcie čarodejníctva, ktoré majú čitateľom umožniť lepšie pochopenie folklóru a mágie v románoch o Harrym Potterovi.

Internetová stránka Pottermore.com – na ktorej Rowlingová informuje okrem iného aj o svojich nových projektoch -, na margo nových kníh uvádza, že čitateľom „umožnia absorbovať zaujímavé postavy a kuriózne udalosti skutočných dejín mágie v kompaktnejšej podobe“.

Súčasťou kníh budú tiež poznámky, rukopisy a náčrty, ktoré boli predstavené na výstave v Britskej knižnici.

Prvá dvojica príbehov by mala byť vydaná do konca júna pod názvom Harry Potter: Prehľad kúziel a obrana proti čiernej mágii a Harry Potter: Prehľad elixírov a herbológia.

Ďalšie dve knihy, Harry Potter: Prehľad veštenia a astronómia a Harry Potter: Prehľad starostlivosti o zázračné tvory, by mali byť publikované ešte do konca tohto roka. Knihy by mali byť podľa stránky Pottermore.com v prvom vydaní dostupné v angličtine, francúzštine, taliančine a nemčine.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM