MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Čaputová je ikona! Prirovnávajú ju k britskej kráľovnej

Slovenská hlava štátu je v úrade len rok, ale už teraz sa dá povedať, že je zrejme najlepšou reprezentáciou svojej krajiny v novodobej histórii. Obzvlášť ju obdivujú Česi!

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Čaputová je ikona! Prirovnávajú ju k britskej kráľovnej
17
Galéria

Zuzana Čaputová púta pozornosť zahraničných médií svojimi umiernenými názormi, zodpovednosťou i štýlom. Jej známe fotky s fialovým rúškom na tvári doslova obleteli svet a stále sa sporadicky objavujú v zahraničných médiách ako ukážka zodpovedného prístupu politika k podpore verejného zdravia. Český portál idnes.cz sa teraz podrobne zameral na jej módny štýl.

Krásna a sebavedomá

Portál idnes.cz skladá Zuzane Čaputovej veľkú poklonu: „Ruku na srdce, kto by našim slovenským bratom nezávidel ich prezidentku? Je kultivovaná, vzdelaná a elegantná. Nedávno oslávila 47. narodeniny a pri tejto príležitosti sa môžete inšpirovať jej nápaditým šatníkom.“

Najvýraznejším prvkom Čaputovej módy sú podľa portálu žiarivé farby. Nechýba medzi nimi sýto červená, fialová, ružová, zelená i kráľovsky modrá. Ich výber zrejme nebude náhoda.

„Zvolené farby odrážajú jej zdravé sebavedomie a podprahovo nám pripomínajú, že na pohľad láskavá prezidentka drží v rukách moc a môže byť aj nebezpečným súperom!“

Ako Alžbeta II.

Portál píše, že Čaputová má vynikajúci cit na svoje oblečenie. Drží sa prísneho biznis štýlu, nedá si na seba žiadne kontroverzné kreácie, ale zároveň majú jej šaty šmrnc. A tak si vyslúžila prirovnanie k jednej z najvplyvnejších žien sveta – britskej kráľovnej Alžbete II.

„Odev štátničky by svoju nositeľku nemal zvýrazňovať málo, ani príliš. Toto umenie perfektne ovláda britská kráľovná Alžbeta II., ktorá si pomáha jednoduchými strihmi a výraznými farbami. Podobnú stratégiu razí aj Zuzana Čaputová.“

Pozornosti neušla ani silueta prezidentkiných šiat, ktoré sú najmä puzdrového strihu a obopínajú krivky. „Možno niekoho prekvapí, že človek nemusí byť vyziabnutá modelka, aby si mohol obliecť šaty na telo. Musia však svojej nositeľke perfektne padnúť,“ píše idnes.cz.

Na záver lichotivo dodáva, že „Čaputová má slovansky ženské proporcie, ale vďaka dobre padnúcim šatám vyzerá veľmi príťažlivo a zároveň seriózne.“ Módni štylisti pani prezidentky zjavne odvádzajú dobrú prácu.

Outfity Zuzany Čaputovej
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie