MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Českí politici prekvapili - Slovensko nie je dovolenkový hit

Slnko svieti, more láka… Tento rok však bude letná dovolenka zásadne iná pre väčšinu bežných ľudí i politikov. Českí ministri sa priznali, či vycestujú aspoň na Slovensko.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Českí politici prekvapili - Slovensko nie je dovolenkový hit
Zdroj: TASR

Český portál idnes.cz vyspovedal členov českej vlády v súvislosti s ich plánmi na letnú dovolenku. Väčšina z nich priznala, že budú turistikovať a hubárčiť niekde na Vysočine, Šumave, či v Jeseníkoch. Niektorí však vycestujú aj za hranice, napriek hrozbe druhej vlne pandémie nového koronavírusu.

Slovensko nie je hit

Hoci slovenské hory patria medzi najobľúbenejšie destinácie českých turistov, členovia Babišovej vlády sa sem tento rok rozhodne hrnúť nebudú. Príchod avizujú len dvaja.

Minister zahraničných vecí Tomáš Petříček strávi väčšinu rodinnej dovolenky v Česku, rád by išiel do Beskýd. „Možno potom vyrazíme na pár dní na Slovensko na bicykle,“ cituje jeho slová idnes.cz.

Predsedníčka strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová sa zjavne cestovania do zahraničia v čase korony nebojí. Pre portál uviedla, že okrem týždňovej dovolenky v Krkonošiach pôjde s manželom aj do Rakúska k Salzburgu, kde sa chystajú na cyklotúry.

Šéfka TOP 09 však zavíta aj do slovenských končín, a to z rodinných dôvodov:*** „Markéta Pekarová Adamová sa chystá na svadbu švagra na Slovensko,“*** uvádza idnes.cz.

Kotlíková rodina

Podpredseda českej vlády Karel Havlíček sa priznal, že najlepšie si oddýchne v úplne jednoduchom vidieckom prostredí. Preto sa chystá do Orlických hôr a Jeseníkov, ktoré chce precestovať regionálnou železnicou.

„Sme tak trochu kotlíková rodina. Máme radi turistiku, lokálne vlaky a vždy, keď máme trochu času, vyrazíme vlakom po českých regiónoch. Prechádzame cez dediny, rodinné pivovary, obyčajné krčmy, malé penzióny. Berieme aj psa a ja skočím do každej mláky, na ktorú narazíme,“ cituje Havlíčkove slová portál.

Premiér Andrej Babiš sa zahraničnej dovolenky pri mori odmieta vzdať. Podľa portálu v auguste vyrazí aj s rodinou na Krétu, kde už má zaplatený hotel. Ako správny predstaviteľ svojej krajiny však avizuje, že peniaze bude míňať najmä v Česku, konkrétne v kúpeľoch.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie