TOS Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: V Singapure radia: Bez týchto SUVENÍROV zo Slovenska neodchádzajte!

"Slovensko je krajina, ktorá ponúka množstvo jedinečných a autentických suvenírov," píše zahraničný server.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: V Singapure radia: Bez týchto SUVENÍROV zo Slovenska neodchádzajte!
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Päť suvenírov, bez ktorých by ste nemali odísť zo Slovenska. Takýto zaujímavý zoznam priniesol singapurský server NewsBytes, podľa ktorého sme krajina plná jedinečných a autentických suvenírov.

„Každý suvenír, ktorý nájdete v tomto zozname, rozpráva jedinečný príbeh a zdôrazňuje bohaté kultúrne dedičstvo krajiny,“ píše NewsBytes.

Mohlo by vás zaujímať:

Naj suveníry zo Slovenska

Na úvod sa spomína slovenský med. Ten je podľa Singapurčanov známy svojou vynikajúcou kvalitou a lahodnosťou. „Rozmanitý terén krajiny, ktorý zahŕňa lesy, lúky a hory, poskytuje včelám rozmanité zdroje nektáru,“ vysvetľuje server.

Drevené vyrezávané kríže sú taktiež unikátnym a zmysluplným suvenírom. „Verzie v životnej veľkosti sú náročné na prepravu, ale na zakúpenie sú k dispozícii aj menšie,“ píše NewsBytes.

Bábiky z kukuričného šúpolia sa podľa tohto zoznamu objavujú na Slovensku od 50. rokov minulého storočia a predstavujú rôzne aspekty vidieckeho života, pričom sú často odeté do tradičného kroja. „Ponúkajú pohľad na slovenskú kultúru,“ poznamenáva server.

Ako inak, v zozname top suvenírov zo Slovenska nemôže chýbať ani valaška. Autori upozorňujú, že tento suvenír je určený skôr na obdiv ako na rúbanie stromov a ide v podstate o ozdobenú sekeru, vyrobenú s výnimočnou zručnosťou.

A na záver, slivovica. Tá je podľa Singapurčanov typickým alkoholickým nápojom na Slovensku. „Slováci sa s ňou často fotia pri povzbudzovaní športových tímov alebo pri spoločenských stretnutiach v miestnych krčmách.“

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM