Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Keby Černák žil v Česku, už by bol na slobode

Mafiánsky boss odsúdený na doživotie žiada ospravedlnenie od predsedu vlády. Túto výzvu mu zaslal z leopoldovského väzenia v otvorenom liste a prebrali ju aj zahraničné médiá.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Keby Černák žil v Česku, už by bol na slobode
Zdroj: TASR

Nie je zvykom, aby sa mafiáni odsúdení za násobné vraždy obracali z väzenia otvoreným listom na vrcholných predstaviteľov štátu. Mikuláš Černák to pred pár dňami urobil. Prekážalo mu, že Peter Pellegrini sa v diskusnej relácii RTVS vyjadril, že Černák mal niekomu odrezať hlavu. Od premiéra žiada ospravedlnenie a vyhráža sa aj súdom.

Ja som to nebol!

Takéto bizarné divadlo neušlo ani českému portálu novinky.cz. Publikoval článok s názvom “Hlavu som neodrezal ja. Boss slovenskej mafie žiada od premiéra ospravedlnenie.” V texte približuje aj podrobnosti o ohavnom skutku z roku 1997. Išlo o vraždu Gustava Slivenského, ktorému jeho kati odrezali hlavu a následne ju položili na kapotu auta zaparkovaného na popradskom sídlisku.

“Na odrezanú hlavu položili páchatelia policajnú čiapku. Z vraždy bol obvinený Černák, ale svoju vinu popiera,” uvádzajú novinky.cz. Pridávajú aj citáty z Černákovho otvoreného listu, kde sa odvoláva na rozsudok súdu v tejto veci, z ktorého má vyplývať, že tejto “mäsiarčiny” sa dopustil člen podsvetia Michal Csémy. Toho neskôr zastrelili samopalom v Dunajskej Strede.

V Česku by pil s Kájínkom

“Chcem veriť, že nie ste len taký nezodpovedný táraj, ktorý potára kadečo a po preštudovaní rozsudku Okresného súdu v Prešove… sa mi verejne chlapsky ospravedlníte. Pokiaľ tak neučiníte, tak aj ja budem veriť rečiam, ktoré o vás kolujú, tj. že Vy nie ste chlap a budem to ospravedlnenie od Vás žiadať prostredníctvom súdu,” uviedol Černák v otvorenom liste.

Portál dodáva, že predseda vlády na Černákovu výzvu nereagoval. Zdôrazňuje tiež, že v tomto prípade ide o nebezpečného zločinca, ktorý sa priznal k 16 vraždám a odpykáva si doživotný trest. Českí čitatelia si neodpustili paralelu s najznámejším českým odsúdencom Jiřím Kájínkom, ktorého súd poslal do väzenia za dvojnásobnú vraždu. Český prezident Miloš Zeman ho však v roku 2017 omilostil. “Černák má smolu, že žije na Slovensku. Keby bol v Česku, tak už by niekoľko rokov chodil s Kájínkom na pivo,” uvádza jeden z čitateľov novinky.cz

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie