Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Krajina, kde sa pivo rozdáva zadarmo

Zahraniční turisti čoraz viac objavujú slovenské krásy. Hoci obdivujú kultúrne pamiatky a nepoškvrnenú prírodu, jedna vec ich fascinuje najviac - nízke ceny.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Krajina, kde sa pivo rozdáva zadarmo
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Navštívte Bratislavu – nebude vás to stáť ani sto libier za jedno prenocovanie! Asi v tomto duchu sa nesie celkom priaznivá recenzia na turistický výlet do slovenskej metropoly, ktorú zverejnil britský portál Daily Mail.

Hneď v úvode otvorene priznáva, že “Bratislava nie je ani zďaleka taká vznešene krásna ako neďaleká Viedeň,” ale rozhodne stojí za návštevu.

Len nech je to lacné…

Vyjsť si v sobotu večer do centra Bratislavy nemusí byť pre miestnych obyvateľov vždy príjemný zážitok. Ulice a bary sú často preplnené hlučnými a opitými britskými mladíkmi, ktorí zväčša zapíjajú slobodu jedného z nich. O nespratných turistov, ktorí narúšajú verejný poriadok, mesto veľmi nestojí, ale ťažko sa proti nim brániť.

Bratislava má skrátka stále povesť relatívne lacného európskeho mesta, kde sa dá dobre opiť za malý peniaz. Potvrdzuje to aj aktuálna recenzia na Daily Mail: “… je to krásne mesto, ktoré ešte nie je preplnené turistami a kde sa pivo takmer rozdáva zadarmo,” píše britský portál.

Keď sa k tomu pridajú aj lacné letenky nízkonákladových spoločností, je to ideálna pozvánka pre mladých ľudí zo západnej Európy, ktorí si chcú užiť bujarú zábavu s množstvom alkoholu.

Strapačky sú makaróny

Recenzia však prináša aj kultúrne tipy, čo vidieť a kam ísť v slovenskom hlavnom meste. Osobitne upozorňuje na klasické miesta ako Bratislavský hrad, Devín, alebo Michalská brána. Pri Dóme sv. Martina si však všíma jednu smutnú absurditu: “Je čudné, že len pár metrov od miesta, kde boli korunovaní uhorskí králi, prechádza rušná cesta. Postavili ju komunisti ako prejav neúcty,” píše Daily Mail.

Autora britskej recenzie ešte upútal Nový most, konkrétne reštaurácia UFO: “V roku 1972 dostal niekto nápad postaviť niečo, čo bude vyzerať, akoby lietajúci tanier práve zaútočil na Bratislavu. A mal pravdu,” píše Daily Mail. Oceňuje možnosť vyviezť sa výťahom do reštaurácie a získať panoramatický výhľad na celé mesto, ako aj “slušný burger.”

Možnosti dobre sa najesť sa venuje aj na ďalších miestach. Aj keď sú slovenské národné jedlá pre mnohých zahraničných návštevníkov príliš ťažké a nie veľmi vábne, britská recenzia je celkom vtipná: “Dajte si obľúbené slovenské jedlo strapačky. Dostanete niečo ako makaróny s kapustou a slaninou. Je to prekvapivo chutné,” dodáva Daily Mail.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie