MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Krásna žena si odrezala ruku, aby získala odškodné

Tento šialený poistný podvod je ako z hororu. Mladá Julija spolu so svojím partnerom zosnovali plán, ako získajú z poistky viac ako milión eur za strašnú cenu vlastného zmrzačenia.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Krásna žena si odrezala ruku, aby získala odškodné
Zdroj: Facebook.com/Yamyam Plus+

Julija Andlesic je už na pohľad krásna mladá žena a je priam neuveriteľné, že sa dobrovoľne a mimoriadne bolestivo zmrzačila len kvôli peniazom. Napokon však všetko dopadlo inak, ako s priateľom plánovali a teraz idú obaja za mreže.

Ruka v cirkulárke

Britský portál dailyrecord.co.uk približuje smutný a priam tragický príbeh Julije aj s jednou chybou.

Označuje ju za Slovenku, hoci príbeh sa odohral v Slovinsku a mladá žena je Slovinka. Je to častá chyba zahraničných novinárov, pre ktorých je stále problém rozoznať Slovensko od Slovinska.

Julija Andlesic (22) si svoj strašný čin dôkladne premyslela. „S ročným predstihom uzatvorila poistné zmluvy s piatimi rôznymi spoločnosťami a zabezpečila si tak vyplatenie viac ako milión eur v prípade tak vážneho úrazu ako je strata celej ruky.“

Začiatkom roka 2019 prešla Julija aj so svojím priateľom k realizácii otrasného plánu. „Dohodla sa so svojím partnerom, že jej odreže ľavú ruku na cirkulárke, aby mohli spáchať poistný podvod,“ uvádza dailyrecord.co.uk.

Zámerne zabudnutá ruka

Následne krvácajúcu Juliju odviezol jej partner spolu s jeho otcom do nemocnice, kde sa tvárili, že išlo o nešťastnú náhodu. „Vyhlásili, že ruku si odrezala sama, keď na cirkulárke rezala drevo.“ Trio sa zároveň poistilo, aby jej zranenie bolo čo najvážnejšie.

„Odrezanú ruku nechali pohodenú na mieste a nevzali ju so sebou do nemocnice, aby zabezpečili naozaj trvalú invaliditu,“ píše portál.

Do hry však okamžite vstúpili policajti a vybrali sa na miesto nehody. „Policajti odrezanú ruku našli a tak ju chirurgovia mohli napokon prišiť naspäť.“

Poistný podvod nevyšiel a všetci traja sa postavili pred súd. Prokuratúra postavila obžalobu aj na dôkaze, že Julijin partner si krátko pred udalosťou prezeral na internete infomácie o robotickej ruke.

Namiesto milióna eur a života s robotickou rukou si dnes Julija s partnerom môžu užívať akurát pobyt za mrežami. „Slovenka Julija Andlesic bola odsúdená na dva roky väzenia, jej partner na tri roky a jeho otec dostal jednoročný podmienečný trest,“ uvádza dailyrecord.co.uk aj s chybou o Julijinej národnosti.

Mladá žena sa pred súdom bránila a trvala na svojej nevine. „Nikto nechce byť zmrzačený. Moja mladosť je zničená, prišla som o ruku vo veku 22 rokov. Iba ja viem, ako sa to stalo,“ vyhlásila Julija. Sudkyňu to však nepresvedčilo.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie