MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Krásny pohľad! Vzorné mestské labute zaujali

Takáto milá scéna už obyvateľov bratislavskej Petržalky veľmi neprekvapí, ale keď sa video dostane do zahraničia, tak naozaj zaujme. Petržalské labute sú vzorní chodci.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Krásny pohľad! Vzorné mestské labute zaujali
Zdroj: Facebook.com/Milan Dubcek

Český portál novinky.cz prevzal video od Michala Piruša, na ktorom vidno milú rodinku štyroch labutí, ako si pekne prechádzajú cez cestu presne po priechode pre chodcov. Reakcia vodičov vás chytí za srdce.

Múdre vtáky

Človeku môže zdvihnúť rannú náladu v ponurý novembrový deň aj maličkosť. Napríklad múdre labute.

„Vodiči v bratislavskej Petržalke zažili v pondelok ráno nevšedné divadlo. Krížom cez cestu a pekne vzorne po priechode pre chodcov si vykračovala štvorica labutí,“ píšu novinky.cz.

Portál cituje aj slová prekvapeného autora videa Michala Piruša, ktorý zo svojho miesta celú scénu nakrútil na mobil.

„Nechápal som, prečo vodič predo mnou brzdí, keď na priechode nebol žiadny chodec. Ešte som mu v duchu nadával, ale potom som uvidel labute, ktoré pekne pomaly a rozvážne prechádzali cez cestu.“

Aj pražské sesternice

Michal pre Novinky približuje, že ho veľmi pobavilo najmä to, ako disciplinovane si labute vybrali práve priechod pre chodcov. Správali sa ako ľudia.

„Labute najprv na priechode čakali, kým autá zastavia a potom sa vydali na druhú stranu,“ hovorí Michal.

Je sympatické, že všetci vodiči v oboch smeroch okamžite zastali a s úsmevom nechali múdre vtáky prejsť na druhú stranu. V komentároch pod článkom jedna česká čitateľka píše, že podobnú scénu vídali aj v Prahe.

V parku pri pražskom Hlavnom nádraží bolo jazierko. Každý rok tam divoká kačka vysedela mladé, a potom sa s nimi sťahovala do Vltavy. Lenže to bol veľký kus cesty.

„Išli cez Václavské námestie po Národnej triede až k Národnému divadlu. Pravidelne jej robili sprievod policajti, aby sa rodinke nič nestalo,“ dodala čitateľka. Petržalské labute zatiaľ policajnú eskortu ešte nedostali.

Ich disciplinované prechádzanie cez cestu však nie je novinkou. Rovnaké video zverejnil na Facebooku aj Milan Dubček v júli 2017.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie