MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Kto si zaslúži Nobelovu cenu mieru? Blanár prekvapil

Zdá sa, že v Smere majú naozaj slabosť na Kubu. Podpredseda strany a zároveň predseda parlamentného zahraničného výboru navrhuje oceniť kubánskych doktorov.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Kto si zaslúži Nobelovu cenu mieru? Blanár prekvapil
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Na Kubu vycestovali už pred dvoma rokmi Robert Fico a Ľuboš Blaha. Teraz sa s kubánskou veľvyslankyňou na Slovensku Yamilou Pita stretol podpredseda Smeru Juraj Blanár, ktorý vystupoval z pozície svojej funkcie predsedu zahraničného výboru NR SR.

Jeho slová sa predstaviteľke autokratického režimu počúvali mimoriadne dobre a okamžite ich zverejnila aj webstránka kubánskeho parlamentu. Niet sa čo čudovať po tom, čo povedal…

Nobelovka pre lekárov

Latinskoamerická agentúra plenglish.com informuje o stretnutí J. Blanára s kubánskou veľvyslankyňou s nadšením.

„Predseda zahraničného výboru NR SR vyzdvihol humanistickú prácu medicínskych brigád Henryho Reeva, ktoré Kuba vyslala do desiatok krajín na boj s Covid-19,“ uvádza agentúra.

Ide o brigády spadajúce pod kubánske ministerstvo zdravotníctva, ktoré tvoria špeciálne vycvičení kubánski lekári, zdravotníci a technici. Boli založené v roku 2005 a pravidelne sú vysielané do rôznych oblastí rozvojového sveta, ktoré naliehavo potrebujú zdravotnícku pomoc.

Podľa agentúry Juraj Blanár podporil myšlienku, aby tieto medicínske brigády boli nominované na Nobelovu cenu mieru.

„Podľa J. Blanára by Nobelova cena bola zaslúženým ocenením práce kubánskych profesionálov s cieľom zachraňovať ľudské životy.“ Túto informáciu zverejnila na svojej webstránke aj samotná kubánska ambasáda.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie