MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Pre Britov sme od soboty riziková krajina

Cesta do Spojeného kráľovstva pre všetkých prichádzajúcich zo Slovenska bude znamenať povinnú karanténu. Briti rozširujú červený zoznam rizikových krajín.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Pre Britov sme od soboty riziková krajina
Zdroj: TASR/AP

Počet infikovaných na Covid-19 na Slovensku prudko stúpa a spolu s tým narastá aj počet krajín, ktoré označujú Slovensko za rizikovú oblasť. Najnovšie tak urobila Veľká Británia.

Nie sme v tom sami

Britský portál The Telegraph informuje, že vláda v Londýne opäť prehodnotila zoznam bezpečných štátov z hľadiska situácie s rozšírením koronavírusu.

„Britský červený zoznam sa rozšíril o štyri ďalšie krajiny – Dánsko, Island, Slovensko a karibský ostrov Curacao,“ uvádza portál.

Približuje, že všetci ľudia prichádzajúci na britské územie z týchto krajín budú musieť povinne nastúpiť do domácej izolácie. „Podmienky sú tvrdé – žiadne vychádzanie von počas dvoch týždňov, ani za účelom cvičenia, či nákupov.“

Prekvapivé Slovensko

Každá zo štyroch dotknutých krajín zažíva v poslednom období prudký nárast nových prípadov koronavírusu.

„Dánsko má za posledných sedem dní pomer nárastu 65,2 infikovaných na stotisíc obyvateľov a v prípade Islandu je to 80,4. Zaradenie Slovenska je však viac prekvapivé,“ píše The Telegraph bez bližších detailov.

Britom tak aktuálne zostalo len deväť krajín, do ktorých môžu voľne vycestovať bez akýchkoľvek obmedzení tam alebo neskôr po návrate domov. Je to napríklad Grécko, Taliansko, Turecko, či Nemecko.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie