MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Manželka prezidenta Kene pozdravuje Slovákov. TOTO je dôvod

Aj Afrika je zasiahnutá pandémiou koronavírusu a v boji so zákerným vírusom využíva aj pomoc z Európy. Slovensko do Kene poslalo testy a iné pomôcky za tisíce eur.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Manželka prezidenta Kene pozdravuje Slovákov. TOTO je dôvod
Zdroj: TASR/AP

Respirátory, dezinfekcia či testy na koronavírus boli ešte pred niekoľkými mesiacmi vysoko nedostatkový tovar, ktorý museli aj štátne orgány nakupovať za nafúknuté ceny.

Dnes sa situácia upokojila a Slovensko dokáže tento kedysi nedostatkový tovar darovať ako rozvojovú pomoc do Afriky.

Cenný náklad

Portál africanews.com informuje o zásielke zdravotníckeho materiálu zo Slovenska, ktorý dorazil na letisko Jomo Kenyatta v Keni.

“Zásielka zo Slovenska v hodnote 26 miliónov kenských šilingov (viac ako 200-tisíc eur) obsahovala testy na koronavírus, ochranné pomôcky, oblečenie, topánky, respirátory a dezinfekciu,” uvádza africanews.com.

Na letisku boli osobne prítomní aj zástupcovia ministerstva zahraničných vecí, zdravotníctva a ľudia z tímu prvej dámy Kene Margaret Kenyattovej.

“Prvá dáma vyjadrila vďaku slovenskej vláde za solidaritu s Keňou v boji proti koronavírusu, ktorú prejavila darovaním tejto výbavy,” uvádza portál.

Pomoc pre najslabších

Pre Keňu je pomoc mimoriadne dôležitá, keďže denný prírastok prípadov tam počítajú na stovky. Aktuálne tam zaznamenali 671 nových pacientov a takmer štyri stovky obetí. Celkový počet prípadov Covid-19 je viac ako 23 tisíc.

“Táto zásielka zo Slovenska pomôže nášmu boju proti koronavírusu v Keni najmä tam, kde je to najviac nutné – v najviac zraniteľných a marginalizovaných komunitách, pre ženy, deti a seniorov,” uviedla zástupkyňa kancelárie prvej dámy.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie