Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Najkrajšia gangsterka skončila v putách

Pokojne by jej mohli hovoriť aj kokaínová kráľovná a z jej životného príbehu by bol dobrý námet na film. Sexi blondínka ovládala celý zločinecký gang a obchod s drogami.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Najkrajšia gangsterka skončila v putách
Zdroj: FB Magdalena Kralka

Magdaléna Kralka unikala poľským orgánom dva roky. Atraktívna mladá žena doma čelí obvineniam, že ako hlava zločineckej skupiny zásobovala drogami doslova celé Poľsko a hrozí jej dlhý pobyt za mrežami.

Preto v roku 2018 utiekla z krajiny a poľskí policajti a tajné služby sa ju márne snažili vypátrať. Zlom prišiel vo februári a Magdalénu napokon zadržali slovenskí policajti.

Prevoz v kufri

“Najkrajšiu poľskú gangsterku zadržali na Slovensku,” hlása titulok portálu EU-ocs.com. Stať sa tak malo vo Zvolene.

Portál približuje, že Magdaléna sa skrývala v kufri auta, ktoré ju malo prepašovať z Maďarska na iné miesto úkrytu. Či smerovala priamo do Poľska, nie je známe. Každopádne na slovenskom území auto zastavili policajti a na pohľad krehkú blondínu zadržali.

“Stalo sa tak na základe medzinárodného zatykača vydaného v Poľsku, kde ju upodozrievajú, že je hlavou organizovanej zločineckej skupiny od roku 2017,” píše portál.

Aktivity tejto bandy pašerákov boli naozaj bohaté. Podľa policajných informácií mali do Poľska doviezť viac ako 120 kg kokaínu a 5,5 tony marihuany.

Miliónové obraty

Magdalénina zločinecká skupina mala základňu v Krakowe a odtiaľ fungovala ako veľkododávateľ drog pre celú krajinu. Ich biznis však naberal aj medzinárodné rozmery. Ako píše EU-ocs.com, pašovali marihuanu vo veľkých objemoch aj do Nórska a vyrábali aj vlastné amfetamíny.

Pri predaji drog úzko spolupracovali s krakowskými futbalovými chuligánmi, ktorí rozvážali kokaín a marihuanu zákazníkom. Zároveň rozvíjali aj ďalší “biznis” a to dohadovanie výsledkov zápasov vopred.

“V istom momente mal tento gang monopol na predaj drog v Krakowe. Každý mesiac dovážali z Holandska a Španielska drogy za 1,5 milióna eur,” uvádza portál.

Veci sa začali meniť v roku 2018, keď poľská polícia tvrdo udrela na Magdaléninu skupinu. Jedného z jej lídrov zastrelila a druhého zadržala. Sexi šéfka utiekla do Maďarska a podarilo sa ju zadržať až teraz. V Poľsku by sa mala čoskoro postaviť pred súd.

Rýchle správy

Najčítanejšie