Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: O svojom sexuálnom zneužití sa dozvedela z videa

Mladé dievča v írskej dedine Corofin sa vybralo s kamarátmi na súkromnú párty. Nezvládlo však alkohol a skončilo totálne opité. Následky si neskôr s hrôzou pozrelo na videu.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: O svojom sexuálnom zneužití sa dozvedela z videa
Zdroj: pixabay.com

Britská aj írska mládež má dlhodobo problém s alkoholom. Mnoho mladých ľudí sa cez víkendy spíja doslova do nemoty.

Nebezpečné následky môžu byť nielen zdravotné, ale aj bezpečnostné. Najmä, ak sa to stane dievčaťu. Svoje o tom vie aj nemenovaná 18-ročná Írka, ktorú v takejto situácii sexuálne zneužil Slovák Rene Miko (22). O téme píše írsky portál The Irish Sun.

Hrozné zistenie

Ťažko si predstaviť zhrozenie, ktoré musela írska dievčina prežívať, keď si otvorila video, ktoré jej cez sociálnu sieť poslal kamarát. Na obrazovke totiž uvidela svoje vlastné sexuálne zneužitie. “Na záberoch je vidieť, že je vyzlečená od pása dole a Rene Miko na nej vykonáva sexuálny akt,” píše The Irish Sun.

Celá ponižujúca scéna sa odohráva v posteli, kam ju ešte oblečenú uložili kamarátky spať. Video jej poslal kamarát, ktorý osobne nechutnú scénu nakrúcal. Portál nepribližuje, či ju chcel týmito chúlostivými zábermi vydierať, alebo to len považoval za zábavu. Každopádne, dievča okamžite podalo oznámenie na políciu a sexuálny predátor zo Slovenska sa postavil pred súd.

Čo sa stalo

Celá udalosť sa začala ako zábava írskej mládeže v dome jedného z kamarátov v dedine Corofin. Nemenovaná dievčina si podľa The Irish Sun nepamätá z tejto noci vôbec nič. Na súde preto vypovedali svedkovia, ktorí sa na párty zúčastnili. Tí potvrdili, že bola “veľmi, veľmi opitá a spadla na zem, kde začala vracať.”

“Dve z jej kamarátiek ju preto oblečenú uložili do postele okolo jednej hodiny po polnoci,” píše portál. Následne sa k nej dostal Rene Miko, ktorý je podľa portálu slovenskej národnosti a dokonca má dve deti. To, že ju zneužil, sa vraj dievčina dozvedela až z videa, ktoré jej zakrátko zaslal kamarát. Súd uznal Slováka vinným a o treste by mal rozhodnúť začiatkom marca.

Ilustračný obrázok

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie