Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Óda na vianočnú Bratislavu

Írsky novinár strávil 24 hodín v slovenskej metropole. Očarila ho bratislavská kuchyňa, vianočné trhy, filharmónia i romantická atmosféra. Skúste sa inšpirovať na malý výlet.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Óda na vianočnú Bratislavu
22
Galéria
Zdroj: TASR

Bratislava sa stáva čoraz populárnejšou destináciou pre zahraničných turistov, ktorí chcú v regióne strednej Európy objavovať niečo nové. Vo Viedni, Prahe i Budapešti už boli a Bratislava sa tak stáva novou a atraktívnou destináciou, ktorá ponúka úplne iný zážitok ako okolité známejšie metropoly. Novinár Thomas Breathnach nazval svoj článok pre írsky portál independent.ieDokonalý deň vo vianočnom hlavnom meste Slovenska.”

Skvelé jedlo je základ

Írsky novinár uznanlivo píše, že v Bratislave si môžete vychutnať parádny brunch, aký jej môžu závidieť aj v Berlíne alebo Melbourne. Ide o akúsi kombináciu raňajok a obeda, ktorú obľubujú najmä mladí ľudia a sedmospáči, ktorí si radi dlhšie pospia a potom vyrazia na prvé jedlo do mesta okolo desiatej – jedenástej hodiny dopoludnia.

“Vďaka novej generácii mladých ľudí v meste prekvitajú moderné podniky, kde si môžete pochutnať na prakticky akomkoľvek jedle – od raw vegánskych tacos až po palacinky. Jednu z najlepších ranných atmosfér zažijete v podnikoch na Laurinskej ulici, kde si vychutnáte skvelú kávu a burgre s kozím syrom,” píše independent.ie.

Krása, kam sa len pozrieš

Thomas sa vo svojom článku snaží rozbiť aj nie celkom lichotivý obraz o slovenskej metropole: “Zabudnite na drsnú bratislavskú povesť. Staré mesto je pohľadnicovo krásne, čarovne zomknuté a čo je najlepšie, nie je také preplnené turistami ako okolité metropoly v susedných krajinách.”

Uznanie si vyslúžili aj bratislavské vianočné trhy, ktoré sú vraj ako “*vystrihnuté z adventného kalendára”* a ponúkajú skvelé gurmánske zážitky, ktoré treba zaliať vareným vínom. No a práve víno si zaslúžilo špeciálnu pozornosť.

“Prezradím vám tajomstvo – slovenské víno je výborné, patrí medzi úplnú špičku. Bratislava leží na vstupnej bráne do malokarpatskej vínnej oblasti a tak ponúka skutočne bohatú ponuku skvelého vína. Množstvo tradičných vinoték robí ochutnávky aj pre turistov,” uvádza Thomas pre írsky portál.

Ako program na večer portál odporúča nielen vychytené bratislavské puby a nočné podniky, ale aj návštevu filharmónie, či hokejový zápas. Celkový dojem z mesta je zjavne priaznivý: “Či už sa prechádzate pozdĺž Dunaja, alebo sa túlate dláždenými uličkami v Starom meste, Slovensko v sebe rozhodne skrýva romantiku,” dodáva independent.ie.

Foto: ilustračné

Výzdoba Hlavného námestia
22
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM