Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Poprad má všetko, čo turista môže chcieť

Nielen úchvatný pohľad na štíty Vysokých Tatier, ale aj možnosti najesť sa ako v Michelinovskej reštaurácii, výborne si zalyžovať a vychutnať si skvelý wellness.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Poprad má všetko, čo turista môže chcieť
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

Portál Readersdigest priniesol veľmi pozitívnu recenziu na možnosti trávenia voľného času v Poprade. Mesto popisuje ako bránu do Vysokých Tatier, obdivuje jeho krásu a zdôrazňuje jeho rastúcu obľúbenosť medzi zahraničnými turistami.

Netradičný začiatok

Keď sa povie Poprad, väčšina ľudí si vybaví Vysoké Tatry a zahraniční novinári píšu predovšetkým o možnostiach turistiky a lyžovania v slovenských veľhorách. Preto je zaujímavé vidieť, že Readersdigest začína svoju reportáž v čarovnej popradskej časti Spišská Sobota. Nazýva ju „trocha ospalou,“ ale slávnou pre svoju goticko-renesančnú architektúru.

„Je to príjemné miesto na popoludňajšiu prechádzku, zatiaľ čo sa vzdialené tatranské štíty strácajú v tme a široké bulváry dláždené mačacími hlavami sa poddávajú nekonečným tieňom noci,“ poeticky píše Readersdigest.

Zároveň varuje zahraničných návštevníkov, aby sa nezľakli 12 stupňového piva, ktoré čapujú miestne reštaurácie. „V skutočnosti má len 4,7% alkoholu.“

Špičkové jedlo

Portál uznanlivo píše, že vzhľadom na to, že Poprad má len 50 tisíc obyvateľov, dá sa tu mimoriadne dobre najesť a nechýba ani skvelé víno. Vyzdvihuje niektoré konkrétne podniky, ktoré očaria atmosférou, interiérom i jedálničkom. „Na Poprad sú výnimočné drahé, ale zároveň ponúkajú neuveriteľne vysokú kvalitu – je to jedlo na úrovni Michelinovskej hviezdy,“ uvádza portál.

V článku samozrejme nechýbajú ani chvály na tatranskú lyžovačku. „Svahy okolo Popradu ponúkajú jednu z najdostupnejších lyžovačiek v Európe… Na Štrbské Pleso sa dostanete taxíkom z letiska už za 20 minút a nájdete tam deväť kilometrov lyžiarskych tratí – od jednoduchších až po náročnejšie,“ hodnotí Readersdigest.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie