MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Šoférovi jedno varovanie nestačilo. Nakoniec mal krátky proces

Slováci žijúci v zahraničí mávajú problém s tradičným neduhom, ktorí si priniesli z domu - alkohol za volantom. V tomto prípade však jeden vydarený šofér zašiel ešte ďalej.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Šoférovi jedno varovanie nestačilo. Nakoniec mal krátky proces
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Nie je to prvýkrát, čo britskí policajti riešia nepoučiteľných slovenských vodičov. Často ich chytia pri porušovaní dopravných predpisov a jazde pod vplyvom alkoholu.

Na Slovensku je to tak trochu národný šport, ale britskí sudcovia pre takéto správanie nemajú pochopenie. O aktuálnom prípade píše britský portál runcornandwid­nesworld.co.uk.

Do basy!

Polícia zastavila auto Audi A3 na britskej diaľnici M56. Za volantom sedel vodič slovenskej národnosti Vladimír Bekeš (36) a rozhodne mu nebolo do reči. Vedel, že má veľký problém, pretože šoférovať mal zakázané.

“Bekeš sa priznal, že pred jazdou pil alkohol, mal zadržaný vodičák a nemal platné poistenie,” píše runcornandwid­nesworld.co.uk.

To je toľko previnení naraz, že ani nemohol dúfať, že sa z toho dostane len tak. Hneď na druhý deň sa postavil pred sudcu a ten rozhodol: “Slovák dostal trest 3,5 mesiaca za mrežami a zákaz šoférovania na ďalších päť rokov,” uvádza portál.

Deportujte ho

Britská verejnosť právom s nevôľou sleduje, ako cudzinci žijúci vo Veľkej Británii porušujú pravidlá a ohrozujú iných ľudí na živote. “Keď si odsedí trest, mali by ho deportovať do jeho vlasti, pretože zjavne nerešpektuje naše zákony,” píše jeden z komentujúcich čitateľov.

Britské médiá pred časom písali aj o inom podobnom prípade, kde ako hlavný aktér vystupoval opäť nezodpovedný slovenský vodič Alexander Holub. Taktiež šoféroval pod vplyvom alkoholu a bez vodičáku. Sudca ho rovnako ako Bekeša poslal natvrdo za mreže.

Ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie