Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Šťastie v nešťastí okradnutého páru

Nielen u nás fungujú vreckári a zlodeji, ktorí vedia poriadne znepríjemniť život turistom. Mladý slovenský pár na dovolenke v USA sa stal obeťou vykrádačov áut a prišiel (skoro) o všetko.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Šťastie v nešťastí okradnutého páru
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Prísť o všetku batožinu a ešte aj doklady je asi nočnou morou každého cestovateľa. Na cestách sa síce stávajú aj horšie veci, ale aj tak je následné vybavovanie náhradných cestovných pasov a formalít mimoriadne nepríjemným záverom dovolenky. Podobne aktuálne dopadol aj výlet slovenskej dvojice do USA. Našťastie však mal aj trošku dobrý koniec.

Ach, tá neopatrnosť…

Americký portál dailyrepublic.com opisuje peripetie slovenského páru, ktorý doplatil na vlastnú neopatrnosť. Dvojica prišla do USA na veľkú dobrodružnú dovolenku. Prenajali si auto a celý mesiac brázdili Ameriku ako vo filme. “Už smerovali na letisko, keď sa rozhodli zastaviť sa ešte v outletovom nákupnom centre, aby si kúpili zopár vecí,” píše portál.

Takéto nákupy sú v USA veľmi obľúbené, keďže v outletoch sa dá kúpiť značkové oblečenie a iný luxusný tovar za zlomkové ceny. Slováci však urobili veľkú chybu – všetku svoju batožinu si nechali v požičanom aute na parkovisku pred nákupným centrom. Zrejme si vraveli, že to bude len na chvíľku, pretože podľa portálu sa v obchodoch zdržali len pol hodinu. Aj to však stačilo zlodejom, aby ich kompletne vyrabovali.

Šťastný koniec

“Keď sa vrátili k autu, uvideli rozbité sklo a chýbal im aj ruksak, v ktorom nechali dôležité dokumenty vrátane pasov,” približuje dailyrepublic­.com. Nezostávalo im nič iné, ako obrátiť sa na slovenskú ambasádu a začať si vybavovať náhradné dokumenty, aby sa dostali späť domov. To sa im napokon aj podarilo, ale bez ukradnutých vecí.

Portál približuje, že nepríjemná udalosť mala napokon šťastnú dohru, teda aspoň čiastočne. O pár dní našiel jeden z miestnych obyvateľov ich ruksak pohodený pri veľkom odpadkovom koši pri jednej z reštaurácií. Okamžite kontaktoval políciu a tá vďaka dokumentom vo vnútri zistila, o koho ide. “Po niekoľkých emailoch a dlhej ceste cez doručovaciu službu sa americkým policajtom podarilo vrátiť Slovákom všetko, čo sa v batohu našlo.”

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie