MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Vášniví nadšenci zbierajú naozaj čokoľvek. Servítky, aj komáre!

Indický portál si všíma bizarné zberateľské vášne ľudí po celom svete. Mladé dievča zvláštnym spôsobom zbiera otravný hmyz a pozornosť si vyslúžila aj Tonka Servítková.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Vášniví nadšenci zbierajú naozaj čokoľvek. Servítky, aj komáre!
Zdroj: Facebook.com/NemetiPhotos , Twitter.com/zynapsed

Mnoho ľudí prepadlo zberateľskej vášni najmä v detstve – zbierali známky, plechovky, odznaky, či autíčka. Niektorí však zahoreli vášňou k naozaj zvláštnym kúskom a drží ich to aj v dospelosti. Príklady prináša indický portál indiatimes.com.

Komária záľuba

Všetci sme v detstve robili niečo bizarné, ale hobby tohto 12-ročného dievčaťa je ťažké tromfnúť.

„Delisha Day neúnavne zbiera a čísluje každého komára, ktorého v živote zabila,“ píše indiatimes.com.

Portál približuje, že dievča sa so svojou záľubou pochválilo na sociálnej sieti v rámci populárnej výzvy „Ako to začalo a čo z toho vzniklo.“ Najprv zverejnila prvotnú fotku, kde chytila prvého otravného komára.

„Z druhej fotky je vidieť, že sa to následne pekne rozbehlo! V zošite už má zbierku viac ako 80 – 90 prilepených komárov,“ píše portál. Dievčina si každý exemplár starostlivo prilepí lepiacou páskou a očísluje.

Servítková Tonka

Portál pridáva aj ďalšie šialené zberateľské vášne, medzi ktorými nechýba ani príbeh zo Slovenska. Ide o dámu, ktorá si hovorí Servítková Tonka.

„Slovenka Antónia Kozáková zozbierala za 16 rokov kolekciu 62 500 servítkov,“ uvádza indiatimes.com. Pripája aj fotku, kde Servítková Tonka sedí usmiata medzi hŕbou pestrofarebných papierových obrúskov.

Pani Kozáková má dôvod na úsmev a hrdosť zo svojej zbierky. „Trikrát prekonala svoj vlastný Guinnessov rekord.“

Ľudia skutočne milujú zbierať čokoľvek bez ohľadu na to, čo si o tom myslí okolie. Dôkazom je aj Manfred S. Rothstein zo Severnej Karolíny, ktorý „zozbieral 675 škrabiek na chrbát zo 71 rôznych krajín sveta.“

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM