Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Vďaka vegánskej strave sa zbavili liekov

Viac ako štyridsať slovenských pacientov trpiacich na cukrovku sa pod dozorom lekára dokázalo zbaviť nielen prebytočných kilogramov ale aj liekov. Kľúčom k úspechu je špeciálna diéta.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Vďaka vegánskej strave sa zbavili liekov
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Portál Plantbasednews nedávno informoval o špeciálnej rastlinnej diéte, vďaka ktorej 55 slovenských diabetických pacientov schudlo spolu 907 kg za menej ako 20 týždňov. Ak sa to prepočíta na osobu, vychádza to, že jeden pacient zhodil za menej ako pol roka približne 16 kilogramov, čo je skutočne slušný výkon. Teraz portál dodáva, že stav týchto slovenských pacientov s diabetes 2 sa zlepšil natoľko, že im ošetrujúca lekárka mohla vysadiť liečbu.

Len pod dozorom lekára

Strava je nepochybne základom zdravia každého človeka a významne ovplyvňuje aj schopnosť tela vyliečiť sa z choroby. Akékoľvek diéty, ktoré sa snažia nahradiť medicínsku liečbu, však treba brať vnímať veľmi opatrne a vždy všetko konzultovať s lekárom. V prípade, ktorý popisuje Plantbasednews, sa tak aj dialo a výsledky sú vraj naozaj dobré.

“Pod dohľadom slovenskej MUDr. Janky Lejavovej sa pacienti stravovali podľa NFI protokolu. Je to špeciálne navrhnutá vegánska strava, ktorá kombinuje rôzne potraviny rastlinného pôvodu presne podľa individuálnych potrieb každého pacienta,” píše portál. Výsledky sa vraj dostavili hneď v dvoch rovinách – pacienti výrazne schudli a ustúpili im príznaky choroby.

Keď strava lieči

Spomínaný NFI protocol vyvinuli David Hickman a Zuzana Plevova. Podľa Plantbasednews jeho dodržiavanie prinieslo ústup príznakov cukrovky typu 2 u 96,5 percenta pacientov a to im zlepšilo kvalitu života. “Slovenská lekárka vďaka tomuto protokolu vysadila lieky svojim 42 pacientom s diabetes 2,” píše portál.

Medzi konkrétnymi cukrovkármi bola aj Tereza G. Mladá žena vo veku 33 rokov trpí cukrovkou už tri roky. Portál približuje, že po 13 týždňoch špeciálne navrhnutej vegánskej stravy schudla 15 kg a hladina cukru v krvi sa jej vrátila do normálu. “Tereza sa s cukrovkou bála otehotnieť a tak jej MUDr. Lejavova naordinovala tento režim, aby mala lepšie vyhliadky na tehotenstvo,” uvádza Plantbasednews.

Portál dodáva, že slovenská lekárka sa chystá vyradiť lieky ďalším 50 pacientom s cukrovkou typu 2, ktorí sú nastavení na NFI protokol. Po celom svete sa týmto spôsobom momentálne stravuje 600 pacientov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie