Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Zázračná diéta - pacienti schudli 907 kg!

Ľudia trpiaci na cukrovku majú často problémy s nadváhou. Britský portál Plantbasednews si všíma úspech lekárov, ktorí pre nich vyvinuli špeciálnu diétu s vysokým účinkom.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Zázračná diéta - pacienti schudli 907 kg!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Článok na portáli Plantbasednews začína skutočne bombastickým titulkom: “Až 55 slovenských diabetických pacientov schudlo spolu 2000 libier (907 kg) za menej ako 20 týždňov.” Ak sa to prepočíta na osobu, vychádza to, že jeden pacient zhodil za menej ako pol roka približne 16 kilogramov, čo je skutočne slušný výkon. To všetko vraj vďaka špeciálnej rastlinnej strave

Zázračná zelenina

Nie je žiadnym prekvapením, že zelenina je veľmi dobrý základ jedálnička, ak chce niekto schudnúť. Neobsahuje prakticky žiadne tuky, minimum sacharidov a je plná vlákniny, ktorá je prospešná na zažívanie. Podľa britského portálu Plantbasednews dokázali lekári so špecializáciou na diabetes namiešať skutočne účinné rastlinné kombinácie na zníženie hmotnosti. Jedna z nich bola Slovenka.

“Ide o diétu založenú na protokole NFI, ktorý vychádza z vegánskej stravy. Pridaná hodnota spočíva v špeciálnych kombináciách rôznych druhov zelenej stravy, ktoré sú navrhnuté presne pre potreby konkrétneho človeka,” píše portál. Dodáva, že pacienti s diabetes chudli na Slovensku pod dozorom MUDr. Janky Lejavovej.

Nielen chudnutie, aj liečba

Zázračnú diétu podľa portálu vyvinuli David Hickman a Zuzana Plevova a zatiaľ má za sebou slušné výsledky. “Príznaky cukrovky typu 2 ustúpili po absolvovaní tohto protokolu až u 96,5 % pacientov,” píše Plantbasednews. To dokazuje, že strava je veľmi dôležitou súčasťou liečby.

Portál popisuje, že slovenská lekárka Janka Lejavová sa v rámci liečby cukrovky veľmi intenzívne zaujíma o využívanie tejto vegánskej diéty už približne rok a jej pacienti zatiaľ zaznamenali značné úspechy.

“Všetci pacienti boli z Liptovského Mikuláša a okolia. Nikto z nich nemal vopred žiadne informácie o tejto rastlinnej diéte alebo vegánstve,” dodáva portál.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie