Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Záhadné zmiznutie slovenského šoféra vo Francúzsku

Opustil kabínu svojho vozidla, všetko si nechal vnútri, zamkol a kľúče položil na prednú pneumatiku. Potom sa pod ním zľahla zem. Asi takto mohla vyzerať situácia pred zmiznutím mladého slovenského kamionistu.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Záhadné zmiznutie slovenského šoféra vo Francúzsku
Zdroj: TASR

Francúzski policajti začali pátranie po Tomášovi Belákovi, o ktorom nikto nepočul už od 16. februára. Slovenský kamionista zrejme smeroval do alebo z francúzskeho prístavného mesta Calais. Neďaleko tohto miesta na nachádza diaľničné odpočívadlo, na ktorom našli jeho prázdny kamión za skutočne zvláštnych okolností.

Zľahla sa pod ním zem

Kamionisti majú náročné povolanie. Nielen na pozornosť, ale aj z bezpečnostného hľadiska. Keď odstavia svoje vozidlá na parkoviskách, môžu sa stať terčom zlodejov alebo nelegálnych migrantov. Zatiaľ však nič nenasvedčuje tomu, že by toto bol osud hľadaného slovenského šoféra, o ktorom píše francúzska tlač.

“Tomáš Belák, ktorý má slovenskú národnosť, je nezvestný od 16. februára od 17:40 hod. Príslušné zložky dostali hlásenie popoludní, keďže jeho kamión bol problematicky zaparkovaný,” uvádza francúzsky portál France 3. Udalosť sa odohrala na odpočívadle Offekerque neďaleko mesta Calais.

Kľúče na kolese

Policajti dorazili na miesto, aby vozidlo preverili. Následne zistili, že kamión je zamknutý a vo vnútri nikto nie je. “Všetky osobné veci Tomáša Beláka boli vo vnútri a kľúče sa nachádzali položené na ľavom prednom kolese,” píše France 3. Okamžite začali hľadať slovenského šoféra, ale bez výsledku.

“Vyšetrovatelia nenašli po mladom šoférovi ani stopu a žiadnu správu od neho nemala ani spoločnosť, ktorá ho zamestnáva,” informuje francúzsky portál. Kam sa Slovák stratil, či mu niekto ublížil, alebo odišiel sám, zostáva záhadou. Francúzska polícia po ňom začala aktívne pátrať a vyzvala verejnosť, aby jej poskytla akékoľvek informácie, ktoré by mohli pomôcť Tomáša nájsť.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie