ELA Politika

Takmer sa POBILI: Matovič spustil vulgarizmy na Mažgúta, nazval ho čur*čikom

Nie je to tak dávno, čo medzi členmi strany Smer-SD a Igorom Matovičom došlo ku konfliktu a fyzickej potýčke.

Ilustračný obrázok k článku Takmer sa POBILI: Matovič spustil vulgarizmy na Mažgúta, nazval ho čur*čikom
Zdroj: reprofoto tvnoviny.sk

Týždeň pred parlamentnými voľbami v polovici septembra Igor Matovič narušil tlačovú konferenciu Smeru-SD k migrácii a dostal sa do konfliktu s Kaliňákom, ktorý mu chcel vziať mikrofón. Matovič Kaliňáka kopol a následne Richard Glück zo Smeru-SD Matoviča udrel. Tento raz to opäť iskrilo a takmer opäť došlo aj k fyzickej potýčke.

Expremiér Igor Matovič z hnutia Slovensko (predtým OĽaNO) sa vo foyer Národnej rady SR priamo pred televíznymi kamerami pustil do poslanca za Smer Jána Mažgúta. Z úst expremiéra vychádzali vulgarizmy!

Tupec a čuráčik

Celý incident zaznamenali kamery a konflikt oboch pánov je uverejnený na portáli tvnoviny.sk. Dvojica politikov sa pôvodne mala objaviť v živom vstupe verejnoprávnej RTVS, ktoré televízia robieva pravidelne. Pred dohodnutým rozhovorom ale začal líder hnutia Slovensko slovne provokovať Mažgúta. Padali expresívne výrazy ako chrapúň, sedliak, tupec a „čur*čik“.

Mažgút Matovičovi na oplátku hovoril, že mu dlží milión eur. Ide o prípad spred dvoch rokov. Mažgút totiž predsedovi hnutia Slovensko pripomenul jeho vlastné slová z roku 2021, kedy sám vyhlásil, že dá milión tomu, kto nájde dôkaz, že použil vulgárne označenie pohlavného orgánu.

„Treba niekomu niečo pripomínať?,“ pýta sa Matoviča Mažgút, pričom ten ho vzápätí označí za „tupca“. „Ideme do vysielania,“ upozornil Matoviča poslanec Smeru.

„Šak ťa pekne okomentujem, ty čurá*ik,“ reagoval ostro na Mažgúta Matovič. Keď chce dať Mažgút vyjadrenie do televízie a hovorí redaktorke, že je zvyknutý na trošku iné jednanie, opäť zasiahne Matovič. „Ty si zvyknutý skákať po druhých v autách a vytrhávať im mikrofóny, že?“

Pellegrini „potrestal“ aj médiá

Predseda NR SR Peter Pellegrini na margo spomínaného incidentu Igora Matoviča s Jánom Mažgútom rozhodol, že médiá nebudú môcť až do odvolania vysielať naživo z foyeru parlamentu.

„Pokiaľ má poslanecký klub Slovensko a jeho predseda pán Šipoš neuistí, že sa podobné správanie nebude opakovať, tak zakážem vysielať živé vstupy z foyer budovy NR SR,“ povedal s tým, že žiaden politik si nebude môcť byť istý, či mu Igor Matovič nebude niečo stvárať za chrbtom. „Divadlo si budete robiť na ulici, ale nie v týchto priestoroch,“ povedal Pellegrini.

​Igor Matovič ešte stihol povedať, že má pokračovanie ku konfliktu pred Úradom vlády SR a prisľúbil nové informácie na tlačovej konferencii. Aké, nešpecifikoval.

INCIDENT S POSLANCOM MATOVIČOM BUDE MAŤ DOHRU Dnes sa v parlamente stal zbytočný politicko-mediálny incident, ktorý ako...

Posted by Peter Pellegrini on Wednesday, November 15, 2023
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM