Správy Zo Slovenska

TAKTO ste prezidentku ešte nevideli: Čaputová v lodičkách, ale v pracovnej veste s reflexnými pásmi!

Prezidentka navštívila úspešný strtup GA Drilling, kde si pri prehliadke technológií obliekla z bezpečnostných dôvodov reflexnú vestu.

Ilustračný obrázok k článku TAKTO ste prezidentku ešte nevideli: Čaputová v lodičkách, ale v pracovnej veste s reflexnými pásmi!
8
Galéria

Prezidentka Zuzana Čaputová vyzerá skvelo v každej situácii. Inak tomu nebolo ani na jej návšteve startupu GA Drilling, kde si pri prehliadke technológií obliekla z bezpečnostných dôvodov reflexnú vestu.

Úspešní mladí Slováci

Spoločnosť GA Drilling, ktorá sídli v Bratislave, sa venuje výskumu, má výrobnú halu, testovacie vrtné súpravy a unikátne laboratórium, v ktorom dokáže simulovať podmienky vo veľkých hĺbkach a testovať svoje zariadenia.

Prezidentka podčiarkla, že geotermálna energetika je na Slovensku najperspektívnejší obnoviteľný zdroj energie a môže nám pomôcť v prechode na uhlíkovo neutrálnu ekonomiku.

„Teším sa, že na Slovensku máme takýto úspešný startup. Verím, že aj táto technológia v blízkej budúcnosti umožní využitie obrovského potenciálu, ktorý nám geotermálna energia ponúka,“ uviedla pri prehliadke priestorov a technológií spoločnosti Zuzana Čaputová.

Geotermálna energia

Sprístupnenie geotermálnej energie je počiatočným dôvodom, prečo Igor, Dušan, Ivan a Tomáš založili spoločnosť GA Drilling v roku 2008. Snažia sa sa o pretavenie tejto myšlienky do reality pre každého a všade, čo ocenila aj prezidentka.

Po rokoch výskumu a vývoja bezkontaktného plazmového vŕtania a frézovania, ako aj významných investícií do infraštruktúry dosiahli pokročilú úroveň znalostí a vysokú sebestačnosť vo výrobe aj v testovaní.

Spoločnosť GA Drilling bola ocenená známkou Solar Impulse Efficient Solution za svoju prelomovú technológiu na báze plazmy pre aplikácie geotermálneho hĺbkového vŕtania. PLASMABIT® sprístupní čistú a stálu energiu pod 70 percentami zemského povrchu, pričom nahradí tradičné fosílne palivá.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM