Milan Hanzel Šport Futbal

TAKTO vyzerajú nové futbalové dresy Slovenska: Tatranské končiare a čičmiansky motív! FOTO

Proti Írom v novom! Slovenská futbalová reprezentácia sa v barážovom stretnutí o postup na ME 2020 proti Írsku predstaví premiérovo v novej sade dresov.

Ilustračný obrázok k článku TAKTO vyzerajú nové futbalové dresy Slovenska: Tatranské končiare a čičmiansky motív! FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

V čase koronavírusu je každá novinka zo sveta športu vzácna. Patria k nej aj dresy od spoločnosti Nike. Tá národný tím oblieka už od roku 2016, ale teraz vytiahli dizajnéri zaujímavé motívy!

Modrá a biela zostávajú

Už sme zvyknutí, že futbalisti Slovenska hrávajú v bielej sade dresov alebo v modrom prevedení. To zostalo zachované, ale nový je špičkový dizajn a hlavne prvky, ktoré zdobia nové dresy.

„V tmavšej verzii sa celým dresom tiahnu zasnežené Tatry – dominanta Slovenska. Na bočnom páse zase čičmianske symboly ako dvojitý kríž, sokol, srdce, hviezda života, ktoré sú úzko spojené so slovenskou reprezentáciou . Nechýba štátny znak a logo Slovenského futbalového zväzu na hrudi,“ uvádza oficiálna stránka SFZ.

„V bielej verzii je golier okrúhly a nie V-éčkový. Tvoria ho však tri farby slovenskej trikolóry – biela, modrá a červená. Na bočných švoch sú tiež vzory z našej rázovitej obce Čičmany,“ píše sa na www.futbalsfz.sk.

Čo na ne hovoria hráči?

  • Albert Rusnák: „Symbol Tatier bude podľa mňa jednoznačne bodovať. Modrá farba zostala, super, verím, že nám prinesú šťastie.“
  • Ondrej Duda: „Pekné sú. S perfektným vzorom v podobe fľakov. Pripomína mi to kamufláž, v podobných hrávali aj hráči Neapola.“
  • Peter Pekarík: „Každý slovenský reprezentačný dres je sám o sebe pekný. Vzor so štítmi Tatier je určite šťastnou voľbou, len nech sa nám v nich darí a nech sú víťazné.“

Proti Írsku

Dnes (štvrtok 8. 10.) nastúpia zverenci Pavla Hapala na semifinále play-off ME 2020 v Bratislave proti Írsku. No, a na sebe budú mať práve nové dresy. „Zostáva len veriť, že dresy budú víťazné a prinesú nám šťastie. Budeme ho potrebovať,“ vyjadril sa pre portál SFZ Lukáš Pauschek.

Páčia sa vám nové dresy?

Nič moc 13.3%
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie