VOCH Správy Zo zahraničia

Taliansko hlási viac ako 200 obetí koronavírusu

V Taliansku podľahlo nákaze spôsobenej koronavírusom SARS-CoV-2 už viac ako 200 ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Taliansko hlási viac ako 200 obetí koronavírusu
Zdroj: TASR

Nákaza sa potvrdila u takmer 6000 osôb. Agentúra AFP s odvolaním sa na oficiálnu bilanciu talianskych úradov informovala, že nákaze spôsobenej koronavírusom SARS-CoV-2 podľahlo v Taliansku ďalších 36 ľudí, čím sa počet obetí zvýšil na 233.

Nový typ

Okrem počtu úmrtí zapríčinených koronavírusom sa o 1247 – na 5883 – zvýšil v Taliansku aj počet infikovaných osôb. AFP v sobotu uviedla, že koronavírusom nového typu sa v Taliansku nakazil aj príslušník amerického námorníctva pôsobiaci v Neapoli na juhu krajiny.

Ide súčasne o prvý prípad na vírus pozitívne testovaného vojaka jednotiek americkej armády dislokovaných v Európe.Ako deklarovalo velenie amerických jednotiek v Európe, vojak je v domácej karanténe. Zisťuje sa, s kým bol v kontakte a závislosti od toho budú prijaté ďalšie opatrenia.

Najviac nakazených

AFP pripomenula správu z 26. februára, že na koronavírus bol pozitívne testovaný aj príslušník americkej jednotky pôsobiacej v Južnej Kórei.

Taliansko a Južná Kórea patria ku krajinám, ktoré – po Číne – hlásia najvyšší počet nakazených koronavírusom SARS-CoV-2.

Prinášame aj fotografie zo sveta. Na fotkách si môžete pozrieť aj výletnú loď Diamond Princess, ktorá bola v karanténe pre koronavírus.

Výletná loď Diamond Princess v karanténe pre koronavírus
9
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie