Webnoviny - Svet

Tanečné divadlo elledanse uvedie Quadrans

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/archív BvPBRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Treťou premiérou bratislavského alternatívneho divadla elledanse v tejto divadelnej sezóne bude predstavenie Quadrans. Publikum sa už vo štvrtok a piatok 28. a 29. októbra v premiére môže tešiť na choreografie od Vladislava Šoltýsa, Borisa Nahálku, Lenky Vágnerovej a Pavla Mašeka. Divadlo sídliace v dome T&D na Miletičovej ulici 17/B v Bratislave ich uvedie o 20:00 a zreprízuje 12. a 13. novembra, agentúru SITA o tom informovala Markéta Plichtová z elledanse.

V predstavení každý z prizvaných choreografov dostal svoj "quadrans“, čiže štvrtinu priestoru Choreografie Vladislava Benito Šoltýsa sú charakteristické prvkami bojových umení a jogy. Boris Nahálka je divákom alternatívneho divadla elledanse známy ako choreograf i ako účinkujúci. Podpísal sa pod viaceré choreografie divadla, ako napríklad Silent Snow a Pocta kravám. Lenka Vágnerová a Pavel Mašek pôsobia ako autorská dvojica, ktorá sa tvorivo presadila vo viacerých projektoch. Sú tanečníkmi českého súboru DOT504 a nedávno sa predstavili aj v českom fresh cirkuse La Putyka, ktorý zožal v septembri úspech v Bratislave a tiež na festivale Divadelná Nitra.

Elledanse združuje elledanse – tanečnú školu a elledanse alternatívne divadlo. Zakladateľkou je choreografka Šárka Ondrišová. Činnosť združenie odštartovalo v auguste 2007. Hlavnou myšlienkou elledanse je vytvoriť nový multifunkčný priestor pre umelecké aktivity najrôznejších žánrov a štýlov. Viac informácií o divadle a jeho programe možno nájsť na webstránke – http://www.elledanse.sk.Symbolika čísla štyri poukazuje na štyri živly, ročné obdobia, svetové strany Výsledkom spolupráce štyroch výrazných tanečných osobností je celovečerná inscenácia. Jej jednotlivé časti sú samostatné, ale zároveň sa dopĺňajú. Symbolika čísla štyri poukazujúca na štyri živly, ročné obdobia, svetové strany je obohatená o rôzne energie štyroch tvorcov. Spoločnou myšlienkou Quadrans bolo rozvinúť tému hľadania seba samého. Tanečníci sa z vonkajšieho povrchného a často zmechanizovaného sveta kancelárií a každodenných povinností vracajú k vnútornému prežívaniu, vlastnej výnimočnosti a slobode. Pomocným nástrojom sú vizuálne efekty, animácie, scéna Tomáša Mezeia a Matúša Bubáka a hudba Petra Grolla. Tancovať budú tanečníci alternatívneho divadla elledanse a šesť pozvaných hostí.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM