Aktualizované Milan Hanzel Šport Tenis

Tenisová exhibícia má po Dimitrovovi ďalšiu "obeť": Teraz je na rade Djokovič?!

Chorvátsky tenista Borna Čorič a Bulhar Grigor Dimitrov mali pozitívne testy na nový koronavírus. Ohrozený je aj Novak Djokovič, s ktorým prišli "do styku".

Ilustračný obrázok k článku Tenisová exhibícia má po Dimitrovovi ďalšiu "obeť": Teraz je na rade Djokovič?!
Zdroj: instagram

Čorič je tak po Dimitrovovi druhým hráčom, ktorý sa predstavil na exhibičnom turnaji Srba Novaka Djokoviča Adria Cup a nakazil sa. Pozitívne nálezy mali aj dvaja tréneri.

Prosí ľudí

Tridsiaty tretí hráč svetového rebríčka to oznámil v pondelok prostredníctvom Twitteru: „Chcem vás informovať, že som pozitívny na Covid-19. Prosím, každý, kto bol so mnou v kontakte za posledných pár dní, dajte sa otestovať!“ Čorič uviedol, že sa cíti dobre a že nemá príznaky ochorenia. Informovala agentúra dpa.

Už aj z tábora Noleho

Podľa srbského športového denníka zurnal.rs mali okrem Čoriča pozitívne testy aj Dimitrovov kouč Christian Groh a Djokovičov kondičný tréner Marko Paniki. Djokovičov hlavný tréner Marián Vajda zo Slovenska sa na exhibícii nezúčastnil, keďže si bol ako divák pozrieť zápasy na turnaji Bratislava Open.

Čorič hral s Dimitrovom

Čorič hral v sobotu na druhom turnaji Adria Cupu v Zadare práve proti Dimitrovovi. Po tom, čo bulharský hráč oznámil pozitívny výsledok, išlo na testy približne ďalších tisíc ľudí. Turnaj v Zadare nakoniec zrušili. Djokovič sa zatiaľ testom nepodrobil a odcestoval späť do Belehradu. „Absolvuje všetky testy a potom budeme čakať na výsledky. Je v poriadku, nemá žiadne príznaky, ale napriek tomu musí podstúpiť testy,“ píše sa vo vyhlásení Djokovičovho mediálneho tímu. Chorvát Marin Čilič či Nemec Alexander Zverev navštívili zdravotníkov a podrobili sa testom priamo v dejisku turnaja.

Hrali aj basketbal

Dimitrov sa predstavil aj na minulotýždňovom prvom Djokovičovom podujatí v Belehrade. V srbskej metropole navštívilo turnaj štyritisíc fanúšikov a v Zadare prišlo tiež niekoľko tisíc. Zaujímavosťou je, že Djokovič hral s Dimitrovom aj basketbal. Išlo o exhibičný duel, z ktorého sú aj fotografie ako Bulhar Srba osobne bráni.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie