han Zo Slovenska

Tento deň patrí Čaputovej: Dnes má NARODENINY, ale veľké oslavy nečakajte! Bude pracovať

Na Slovensko zavítala vzácna návšteva z bohatej krajiny. Ide o delegáciu zo Spojených arabských emirátov, ktorú prijme aj prezidentka Zuzana Čaputová. Tá, mimochodom, práve dnes oslavuje narodeniny.

Ilustračný obrázok k článku Tento deň patrí Čaputovej: Dnes má NARODENINY, ale veľké oslavy nečakajte! Bude pracovať
Zdroj: Facebook.com/Zuzana Čaputová

Presne pred 49 rokmi sa v Bratislave narodila prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá si tak môže dnešok spojiť nielen so svojím výročím, ale aj začiatkom leta. Práve v tento deň sa totiž vymenili ročné obdobia a jar vystriedalo leto.

Ak by ste si mysleli, že hlava štátu bude žúrovať či oslavovať, boli by ste na omyle. Aj počas narodenín bude Čaputová v práci.

Vzácna návšteva

Prerokovanie možností rozšírenia ekonomickej spolupráce medzi Slovenskom a Spojenými arabskými emirátmi (SAE) je hlavným cieľom pracovnej návštevy delegácie tejto Blízko-východnej krajiny v Bratislave, ktorú vedie podpredseda vládneho Úradu pre hospodársky rozvoj Abú Zabí Rashid Abdulkarim Al Blooshi.

Členmi jeho delegácie sú predstavitelia vládnych inštitúcií Abú Zabí pre investície a rozvoj, ktorí majú mandát a oprávnenie reálne rozhodovať o investíciách a prípadných konkrétnych projektoch spolupráce. Investično-ekonomickú misiu vyslal na Slovensko prezident SAE šejk Mohamed bin Zájed Al Nahján.

Pozná sa s prezidentkou

Práve s ním sa stretla koncom januára prezidentka Zuzana Čaputová, aj za účasti vicepremiéra a ministra hospodárstva Richarda Sulíka, v Dubaji počas svetovej výstavy a pozvala predstaviteľov SAE na Slovenska.

Zloženie delegácie zo SAE vychádza z konkrétnych oblastí ďalšej možnej ekonomickej spolupráce, vrátane energetiky, dopravy či turizmu. Okrem predstaviteľov ministerstva hospodárstva Richarda Sulíka, Jána Oravca a Karola Galeka, delegáciu prijme prezidentka Zuzana Čaputová, premiér Eduard Heger, šéf rezortu zahraničia Ivan Korčok, minister obrany Jaroslav Naď a aj šéf rezortu dopravy Andrej Doležal.

Uskutoční sa aj Business fórum organizované agentúrou SARIO. Táto misia je pre Slovensko príležitosťou pre posilnenie hospodárskych vzťahov a konkrétnu spoluprácu slovenských firiem.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM