Webnoviny - Svet

Tento týždeň bude vyšetrenie psoriázy zadarmo

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA, APBRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Odborníci v oblasti dermatológie navštívia pri príležitosti Svetového dňa psoriázy od 25. do 29. októbra obchodné centrá v Martine, Poprade, Košiciach, Lučenci a Bratislave, kde verejnosti zadarmo poskytnú vyšetrenia i konzultácie týkajúce sa psoriázy a iných kožných ochorení. Záujemcovia tak dostanú aj informácie o možnostiach liečby či o špecializovaných liečebných centrách.

Bezplatné dermatologické poradne vždy od 12:00 do 16:00: 25.10.2010 OC Tulip, Martin 26.10.2010 OC Max, Poprad 27.10.2010 OC Optima, Košice 28.10.2010 OD Prior, Lučenec 29.10.2010 OC Aupark, Bratislava

Informačno-poradenské centrum pre ľudí s kožným ochorením funguje v pracovných dňoch na kontaktných telefónnych číslach 043/3810137 od 9:00 do 18:00 a 0905 458 328 od 18:00 do 20:00. K dispozícii sú aj e-mailová adresa bodkacikmt@gmail.com a webová stránka www.bezpsoriazy.sk. Psoriázou trpia asi tri percentá Slovákov, rôzne kožné ochorenia a problémy však má takmer polovica obyvateľov krajiny. Dermatologické poradne k Svetovému dňu psoriázy, ktorý tento rok pripadne na 29. októbra, sú preto príležitosťou pre všetkých, ktorí dosiaľ nenašli odvahu ukázať svoju kožu lekárovi. "Okrem tejto iniciatívy bude odteraz verejnosti k dispozícii aj novovzniknuté informačno-poradenské centrum na našich webových stránkach a na telefóne,“ opísala pokračovanie projektu prezidentka OZ Bodkáčik Mária Cetkovská. Jeho cieľom je podľa jej slov dať ľuďom možnosť riešiť svoje kožné problémy, pretože mnohí sa s nimi hanbia komukoľvek zdôveriť. Ako uviedla, svoje robí aj dnešná uponáhľaná doba, a tak návštevu lekára väčšina ľudí odkladá až do poslednej chvíle.

Svoje o tom vie aj slovenská herečka Helena Krajčiová, ktorá sa aj pre osobnú skúsenosť rozhodla projekt podporiť a motivovať ľudí, aby sa nechali vyšetriť. "Už roky mám kožné ochorenie, ktoré mi občas otravuje život. Moje okolie o ňom vie a nikto ma pre to nemá menej rád. Nikdy som sa nehanbila o tom hovoriť alebo ísť na vyšetrenie. Keď navštívim lekára a dohodnem sa na ďalšej liečbe, cítim sa lepšie, pretože na to nie som sama,“ prezradila Helena Krajčiová a dodala, že všetkým neobvyklým kožným prejavom by ľudia mali venovať zvýšenú pozornosť.

Informácie agentúre SITA poskytla Eva Šoucová z Media & Communication Consulting.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM