TOS Zo zahraničia

Tínedžer TERORIZUJE školu. Boja sa ho spolužiaci aj učitelia, polícia je BEZMOCNÁ

Pohrýzol učiteľku a jednému z rovesníkov sa mal údajne vyhrážať, že ho vezme do lesa a donúti ho tam vykopať si vlastný hrob.

Ilustračný obrázok k článku Tínedžer TERORIZUJE školu. Boja sa ho spolužiaci aj učitelia, polícia je BEZMOCNÁ
Zdroj: TASR

Školáci v poľskej Wlodawe sú terorizovaní svojim rovesníkom. 16-ročný chlapec od nich vymáha peniaze a bije ich. Informuje o tom portál Fakt.pl.

Podľa tohto portálu stačí, ak mladík dupne nohami a spolužiaci sa schovávajú v kútoch, aby nevzbudili jeho pozornosť. Rodičia, učitelia a dokonca aj polícia sú bezmocní.

Pokus o samovraždu

O prípade tohto tínedžera sa začalo nahlas hovoriť, keď poplach spustila jedna z matiek. Jej synovi sa údajne vyhrážal, že ho vezme do lesa a prinúti ho vykopať si vlastný hrob.

Jeho obetí je viac, šikanoval už od začiatku základnej školy. Novinári z Polsat News sa skontaktovali s matkou dievčaťa, ktoré terorizoval od 4. do 8. ročníka. V roku 2021 sa ako 15-ročná pokúsila spáchať samovraždu.

A šikanoval už aj v škôlke. Inému dieťaťu tam zlomil nohu.

Pohrýzol učiteľku

„Bezmocní rodičia prenasledovaných detí začali prípady hlásiť polícii, ktorá reaguje čoraz menej. Muži zákona prídu na miesto, porozprávajú sa s ním a situácia sa dočasne upokojí. Ale len na chvíľu. Potom si vyhliadne ďalšiu obeť,“ píše Fakt.pl.

A medzi obeťami bola aj učiteľka, ktorú pohrýzol, keď mu povedala, aby opustil areál školy. V tomto prípade zasahoval prokurátor aj súd. Padol aj verdikt. Z dlhodobého hľadiska sa však nič nezmenilo.

Jeho vlastní rodičia ho nedokážu ovládať ani zastaviť v jeho agresívnom správaní. Pokúsili sa ho umiestniť do špeciálneho výchovného zariadenia, na čo však potrebovali jeho súhlas. A ten nedostali.

Na súde s ním aktuálne prebiehajú štyri prípady.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM